اِف چهار : چهار نکته در مورد استخدام طراح وب

نوشته

در سرتان چه می‌گذرد؟ چه طرحی را می‌خواهید پیاده سازی کنید؟ برای این کار هزاران گزینه و هزاران روش و در نتیجه هزاران افراد مختلف وجود دارد. کثرت گزینه‌ کار را برای شما راحتتر نمی‌کند و برای پیدا کردن مناسب‌ترین شخص باید وقت و انرژی محسوسی بگذارید.

این سایت را برای چه کاری می‌خواهید؟‌ برای شرکتتان؟ در این صورت همه‌ی مسائل با جزییات بیشتر باید بررسی شوند و در کار سخت اندر سخت اندر سخت می‌شود.

در این متن سعی داریم به چهار نکته خلاصه در مورد استخدام طراح وب سایت مناسب اشاره کنیم. کسی  که بتوانید این کار را برای شما انجام دهد و از در نهایت از نتیجه‌ی کارشان راضی باشید.

عکس از safeurl

۱. به سبک کاری طراح وب دقت کنید

البته که سابقه‌ی کاری در این زمینه‌ حرف اول را می‌زند ولی باید یادمان باشد که این سابقه‌ی کاری با چه فضایی شکل گرفته است. یک طراح وب که سال‌ها در یک شرکت بزرگ کار کرده است شاید گزینه‌ی مناسبی برای یک استارت آپ نباشد. در استارت آپ سرعت و انعطاف پذیری مهم است و این سابقه‌ی کار الزاماً‌ این ویژگی را به ما نشان نمی‌دهد. یک سرباز خوب، الزاماً پادشاه مناسبی نمی‌شود.

به نوع کارتان توجه کنید و بیشتر به مهارت‌های مورد نیاز اینکار دقت کنید.

۲. با پروژه‌های کوچک شروع کنید

به قول معروف «قبل از شیرجه،‌ آب‌ها را امتحان کنید» برای اطمینان بیشتر در مورد نحوه‌ی کار طراح وب به این مسئله توجه کنید و در وهله‌ی اول پروژه‌ای کوچک در اختیارشان قرار دهید.

از این طریق می‌توانید از کیفیت کار باخبر شوید و متوجه باگ‌های احتمالی کارشان شوید. آیا کیفیت کار فراتر از انتظار شما بود؟ روششان چقدر خلاقانه است؟ روحیه‌ی همکاری در تیم را دارند؟ با تاخیر‌ چگونه دست و پنجه نرم کردند؟

عکس از arcetechs

۳. از افراد انعطاف پذیر استفاده کنید

مهارت‌ها هر دوسال یکبار منسوخ می‌شوند و در این زمانه بهتر است که از افرادی استفاده کنید که از یادگیری توانایی‌های جدید ترسی ندارند و حاضرند وقت و انرژی مناسبی برای تعلیم مهارت جدید بگذارند.

از طراح وب موردنظرتان سوالاتی بپرسید که در این راستا باشد. مثلاً

  • جدیداً چه زبان جدیدی برنامه‌ نویسی‌ای را یاد گرفتید؟
  • معمولاً از چه سایت‌هایی برای یادگیری بیشتر در مورد برنامه‌ نویسی سر می‌زنید؟
  • محبوب‌ترین کنفرانس تکنولوژی شما چیست؟

    عکس از ninabritton

۴. از سوالات مناسب استفاده کنید

سعی کنید از سوالات نامناسب جلوگیری کنید. مثلاً  از سوالات حفظی دوری کنید و تمرکزتان را برروی سوالات مفهومی بگذارید.

با پرهیز از سوالات حفظی می‌توانید سطح طراح وب را در چند سوال به صورت کلی ارزیابی کنید. این یک روش برای فیلتر کردن افرادی است که به حفظ کردن مطالب بیشتر اهمیت می‌دهند تا مفاهیم مهم.

از سوالات واضحی که به راحتی در اینترنت پیدا می‌شود دوری کنید. از سوالاتی که پایانی باز دارند استفاده کنید و دقت کنید چقدر این سوالات مهارت دارند.

برگرفته از : https://www.entrepreneur.com/article/225932