مثل شیر، مثل خرگوش:‌ ۵ ایده برای نقاشی روی صورت کودکان و نوجوانان

نوشته

چه جشن تولد باشد، چه مراسم عروسی و هر رویداد خوش دیگری، کودکانان و نوجوانان شلوغ‌ترینِ جمعند. دلشان خوش به هزاران دلیل بی‌دلیل است و سرگرم‌ کردنشان اگر سخت نباشد، به هیچ وجه آسان نیست و چه بسا که در این رویداد خوشحالی این عزیزان در خوشی مجلس هم کم اثرگذار نیست..

ولی چه روش‌هایی برای بوجود آوردن این خوشی وجود دارد؟ اجازه بفرمایید مثالی بزنیم:‌ نقاشی صورت کودکان. نقاشی صورت کودک یکی از  کارهای کوچکی است که در این رویداد‌ها می‌توانید انجام دهید. انتخاب نقش‌های مختلف، استفاده از رنگ‌های خوش رنگ و لعاب و.. در هر حال رد کردن این پیشنهاد برای یک نوجوان سهل نیست.

به همین خاطر اگر تصمیم ‌گرفتید در مراسمی صورت کودکان و نوجوانان را نقاشی کنید ، به خواندن ادامه دهید. ایده‌های خوش‌رنگ برای طرح‌های خوش‌رنگ. این کار آسان‌ نیست و اگر ‌حوصله‌ی این کار را ندارید راه‌های دیگر‌ی هم وجود دارد

عکس از houselogic

۱. ابزار کار درست حرف اول را می‌زند

به چه ابزار‌هایی برای نقاشی روی صورت کودکان نیاز داریم؟‌ لیست ما به صورت زیر است:

۱. اسفنج:

اسفنج فضای زیادی را می‌تواند پوشش دهد و یکی از گزینه‌های مورد نیاز برای نقاشی صورت است. شما می‌توانید قسمت‌های بزرگ یک رنگ را با اسفنج رنگ کنید و برای مابقی‌ قسمت‌های کوچک از ابزار دیگری استفاده کنید. دقت کنید که استفاده از اسنفج‌های متفاوت برای رنگ‌های متفاوت کارتان را بشدت آسان‌تر می‌کند.

۲. رنگ صورت

رنگ‌ صورتی که انتخاب می‌کنید از جنس آب‌رنگ باشد نه رنگ روغن. پاک کردن رنگ روغن سخت‌تر از آب‌رنگ است و چندان برای پوست صورت مناسب نیستند.

۳.وازلین:

از وازلین برای جلوگیری از رنگی شدن ابرو‌ و مو‌ها استفاده کنید.

۴.گوش‌پاک‌کن:

از گوش‌پا‌ک‌کن برای نقاط کوچکتر استفاده کنید. برعکس اسفنج، گوش‌پاک‌کن بخوبی‌ می‌تواند از پس این قسمت‌ها بر بیاید.

۵.شابلون:

از شابلون برای کشیدن طرح‌ها استفاده کنید. انواع و اقسام شابلون با طرح‌های مختلف وجود دارد که هم باعث دقت بیشتر در کارتان می‌شود و هم کارتان در نهایت تمیز‌تر می‌شود

البته یکی از روش‌های دیگر نقاشی صورت، نقاشی صورت با مداد است.

عکس از todaysparent

۲. روی یک کدو تنبل امتحان کنید

قبل از مراسم برای تمرین و دستگرمی روی یک کدو تنبل طرح‌های مختلف را بکشید و آزمایش کنید. از هر جسم کروی شکل دیگری هم می‌توانید استفاده کنید. هدف تمرین است.

در ضمن شما می‌‌توانید از طرح‌های جدید نقاشی روی صورت کودکان به عنوان نمونه استفاده کنید.

۳. از لایه‌های نازک استفاده کنید

لایه‌های ضخیم سریع‌تر ترک برمی‌دارند و ترجیحاً از ضخیم کردن لایه‌ها جلوگیری کنید. برای اضافه کردن هر لایه، ابتدا صبر کنید تا لایه‌ی قبلی به طور کامل خشک شود، سپس لایه‌ی جدید را اعمال کنید.

عکس از amazon

۴. از ضربات کوتاه و سریع استفاده کنید

ما معمولاً برای کشیدن طرح‌های مختلف برروی بوم از ضربات طولانی استفاده کنیم ولی این روش برای نقاشی صورت بچه‌ها چندان مناسب نیست. ترجیحاْ از ضربات کوتاه و سریع بهره ببرید. چه می‌خواهد نقاشی صورت خرگوش باشد چه نقاشی صورت کودکان به شکل حیوانات چه هر طرح دیگری.

۵. ثابت نگه‌داشتن بوم نقاشی

ویژگی بارز کودکان جنب و جوش آن‌هاست و ثابت نگه داشتن بوم‌تان برابر با ثابت نگه‌داشتن کودک است و در نتیجه به همان اندازه سخت. هم نقاشی صورت دختر و هم نقاشی صورت پسر. برای هردو این دردسر وجود دارد..

به همین خاطر قبل از شروع کار صندلی مناسبی برای کودک انتخاب کنید. کودک را به ثابت ماندن تشویق کنید. می‌توانید از روش‌های مختلف استفاده کنید. دادن یک جایزه مانند شکلات می‌تواند به شما کمک کند.

برگرفته از: https://www.todaysparent.com/family/activities/face-painting-tips-and-tricks/

مطالب مرتبط

article-image
مراسم

لبخند ماندگار: ۱۰ نکته برای استخدام عکاس عروسی

انواع نمونه کار مختلف عکاسی عروسی را نگاه کرده‌اید، تنوع را در نظر گرفتید، بررسی‌های لازم را انجام داده‌اید و به زمان تصمیم‌گیری رسیده‌ایم.  کدام عکاس عروسی در تهران به کارمان می‌آید؟ سبک کدام...