رزها‌ی قرمز: ۵ نکته در مورد برگزاری مراسم عروسی در فضای باز

نوشته

‍هر چه در مورد نکات برگزاری صحبت کنیم کم گفتیم. ترکیب نکات ریز و درشت باعث خاطره ساز شدن این رویداد می‌شود و باید هر چه بیشتر به جزییات دقت کنیم ولی از طرفی هم باید حواسمان باشد که کلیت را از دست ندهیم.

اگر مسئولیت برگزاری مراسم با شما افتاده است و یا سعی دارید که قسمتی از برنامه‌ را خودتان در دست بگیرید به خواندن ادامه دهید و یا اگر این قضیه شما را سخت درگیر کرده است می‌توانید یک برنامه‌ریز مراسم استخدام کنید.

عکس از DHgate

۱. مکان دقیق اجرای مراسم

مکان دقیق مراسم را از ماه‌ها قبل مشخص کنید. دوست دارید فضای‌تان بسته باشد؟ تم خاصی موردنظرتان است؟‌

مکان مراسم عروسی  نقش بسیار مهمی در مراسم‌تان دارد. یک مکان مناسب خیلی از عیب‌های که ممکن است در برنامه برای شما پیش بیایید را بپوشاند  و نقاط ارزشمندی به وضعیت کلی عروسی‌تان اضافه کند.

فضای برای پارک کردن ماشین مهمانانتان در نظر گرفته‌اید؟ چه امکاناتی را ندارد؟ تجهیزات و امکاناتی که برای مراسم شما حیاتی است را با دقت انتخاب کنید. هر چقدر بیشتر در این مورد وقت بگذارید نتیجه‌ی بهتری کسب می‌کنید.

حواستان باشد که همه‌ی وسایل مورد نیاز را داشته باشد. در غیر این صورت ناچار می‌شوید این تجیهزات را مستقلاْ  .خودتان تهیه کنید و وقت و هزینه‌ی زیادی برای آن خرج کنید

۲. برنامه‌ی جایگزین در نظر بگیرید

شما همه موارد را در نظر گرفتید. همه وسایل و تجهیزات لازم آماده است. ولی با این حال حواستان باشد که اگر مراسم طبق برنامه‌ی‌تان پیش نرفت یک برنامه‌ی جایگزین حتما داشته باشید. شما به هیچ وجه نمی‌خواهید بخاطر یک اتفاق کوچک لذت این مراسم را از دست بدهید.

وضعیت هوا را از قبل چک کنید. مهمترین عاملی که ممکن است برنامه‌ی‌تان را مختل کنید همین وضعیت هواست.

۳. راحتی مهمانان

 در تمام مراحل برنامه‌ریزی ‌برای مراسم عروسی از خودتان بپرسید «آیا این تصمیم نقش مهمی در راحتی مهمانان دارد؟» در صورتی که جوابش بله است حتما انجامش دهید.  تعداد صندلی‌ها باید به اندازه کافی باشد. یادتان باشد که مهمانان برای ساعت‌ها ایستادن نیامده‌اند. اگر در تابستان مراسم را برگزار می‌کنید همواره نوشیدنی خنک را آماده در دسترسی مهمانان بگذارید. در قسمت‌های مختلف مراسم فن قرار دهید و یا هر روش دیگری که این گرما بیش از حد اذیتشان نکند. خوشحالی مهمانان خوشحالی شما را به همراه دارد.

عکس از citycouplecountrywedding

۴. نقش پررنگ میکروفون

هیچ‌کس دوست ندارد در مراسمی ساعت‌ها حضور داشته باشد و دایما از بغل دستی‌هایش بپرسد «چی گفت؟». یک میکروفن با تمام سادگی‌هایش می‌تواند به شما در جلوگیری از این اتفاق کمک بسیار کند. به هیچ وجه به بلند کردن صدایتان اتکا نکنید. معمولا افراد در وضعیت‌هایی که استرس دارند و یا نگران‌اند سریع‌تر و آرام‌تر صحبت می‌کنند.

از طرفی برنامه‌ی‌تان در فضای باز برگزار می‌شود پس ممکن است سر و صدا ماشین‌ها. گریه‌های نوزادان می‌توانند بلند باشد و صدای شما در خودشان حل کنند.

۵. کوتاه و شیرین

برنامه‌ی را زیاد بلند نکنید. فضای باز هم زمان انقضایی دارد به همین خاطر سعی نکنید برنامه‌ی‌تان بیش از حد طولانی شود. همه آمده‌اند تا خوش باشند.

برگرفته از : theweddingguru.ca

مطالب مرتبط

article-image
مراسم

مثل شیر، مثل خرگوش:‌ ۵ ایده برای نقاشی روی صورت کودکان و نوجوانان

چه جشن تولد باشد، چه مراسم عروسی و هر رویداد خوش دیگری، کودکانان و نوجوانان شلوغ‌ترینِ جمعند. دلشان خوش به هزاران دلیل بی‌دلیل است و سرگرم‌ کردنشان اگر سخت نباشد، به هیچ وجه آسان...