ساختن روزهای تازه: ۵ کار که در سال جدید حالمان را خوب خواهد کرد

نوشته

فقط ۱۴ روز  تا شروع سال جدید باقی مانده، بیایید در این چند روز باقی مانده لیستی از کارهایی که می‌تواند تغییری در زندگی ما ایجاد کند، تهیه کنیم. چه کارهایی وجود دارد که به بهانه‌های مختلف شروع آن‌ها را به تعویق انداختیم، چه اثری می‌تواند داشته باشد و برای شروع بهتر آن چه اقداماتی لازم است. در ادامه پنج تا از این نوع کارها را مرور خواهیم کرد.

شروع سال نو و عزمی راسخ برای تغییر زندگی :)

سه، دو، یک، حرکت!

یکی از رایج‌ترین کارها، شروع تمرینات ورزشی برای تناسب اندام یا یادگرفتن یک ورزش است. بعضی با خود می‌گویند بعد از تعطیلات عید حتما فکری به حال اضافه وزنم می‌کنم یا به جنگ بی‌تحرکی می‌روند ولی واقعیت این است که با تمام شدن تعطیلات، عمر خیلی از این تصمیم‌ها نیز تمام می‌شود. اگر بتوانید قبل از عید و سال جدید مربی‌ یا دوره‌های آموزشی مناسبتان را پیدا کنید و ثبت‌نام کنید، باید به تصمیمی که گرفتید پایبند باشید و ورزش را در سال جدید شروع کنید.

خوب است قبل از شروع برنامه‌ریزی برای سال آینده متن«۵ راهکار که پیش از تصمیم‌گیری برای سال نو باید بدانید!» را در بلاگ کارین بخوانید.این مقاله برگرفته از مطلبی است که در «واشنگتن پست» منتشر شده است؛ در آن چندین مربی تناسب اندام و متخصص تغذیه نکاتی را گفته‌اند که تصمیم‌ها و برنامه‌هایتان را نیمه‌کاره رها نکنید.

کارین و رشته‌های ورزشی

رژیم غذایی سالم

چه بخواهید لاغر شوید چه بخواهید که سبک زندگی‌تان را تغییر دهید، یک هدف مشخص برای شما انتخاب یک رژیم غذایی مناسب است که با آن بتوانید براساس آن برای سلامتی خود و خانواده‌تان تلاش کنید. اما انتخاب رژیمی علمی و اصولی که مناسب شما باشد و بتوانید به آن عمل کنید کار ساده‌ای نیست. متخصص تغذیه می‌تواند براساس سبک سابق زندگی و هدفتان یک برنامه غذایی مخصوص شما تدوین کند. همچنین به شما آموزش می‌دهد که چه‌طور به اهدافتان برسید.

کارین و مشاوره تغذیه

آموزش موسیقی در سال جدید

نواختن در سال جدید

اگر همیشه می‌خواستید که پیانو یا گیتار یا درامز یاد بگیرید، امسال همه‌ی بهانه‌ها را کنار بگذارید و بالاخره برای رسیدن به خواسته‌تان تلاش کنید. شاید در ابتدا پیشرفتتان شبیه تصورتان نباشد و احساس کنید که به زمان و تمرین خیلی زیادی نیاز دارید تا بتوانید ریزه‌کاری‌های نواختن را بفهمید ولی یک استاد باتجربه می‌تواند این مسیر رابرای شما هموار کند. می‌توانید در بلاگ کارین نکاتی دررابطه با یادگیری سازهای پیانو، گیتار و ویالون بخوانید.

کارین و آموزش موسیقی

حرف‌ها به زبانی دیگر

خوبی‌های زیادی برای یادگیری یک زبان جدید تعریف می‌شود: ورزش خوبی برای مغز است، باعث ایجاد اعتماد به نفس می‌شود. به شما کمک می‌کند تا فرهنگ‌های جدید را کشف کنید، فرصت‌های شغلی جدیدی برایتان بوجود می‌آید و سفر را برایتان لذت بخش می‌کند. شروع و به نتیجه رساندن یک زبان جدید ممکن است برای همه آسان نباشد، با راهنمایی‌ها و تدریس یک استاد ضامنی برای پیشرفت شما خواهد بود. خواندن  متن‌های زیر را درباره زبان‌های آلمانی، فرانسوی، انگلیسی و اسپانیایی پیشنهاد می کنیم.

کارین و آموزش زبان

یادگیری هنر و زندگی

مهارت‌های تازه

اگر دوست دارید که یک اتفاق جدید زندگی شما را از روزمرگی خارج کند، یادگرفتن یک هنر جدید همان اتفاقی است که منتظرش بودید. نقاشی کشیدن، قالیبافی، خوش نویسی و یا حتی آشپزی مهارت هایی است که رنگ دیگری به زندگی شما می دهد. یادگیری این مهارت‌ها در کنار مربی‌های باتجربه علاوه بر پیشرفت سریع، شما را با مفاهیم جدیدی در دنیای هنر آشنا خواهد کرد.

کارین و آموزش هنر

مطالب مرتبط

article-image
آموزش

۱۷ نکته دفاع شخصی و آموزش دفاع شخصی به همراه چند فیلم آموزشی

 امنیت یکی از قسمت‌های مهم زندگی ماست. امنیت باعث می‌شود که خیالمان راحت باشد و با خیالی آسوده به کارهای روزانه‌ی‌مان برسیم. به همین خاطر دانستن نکات مختلف دفاع شخصی و آموزش دفاع شخصی...
article-image
موسیقی

۴ پرسش پیش از شروع یادگیری پیانو در بزرگسالی

 یادگیری یک هنر در بزرگسالی، در اوج مشغله می‌تواند آغاز یک تغییر در روزمرگی زندگی شما باشد. تصمیم به نواختن ساز می‌تواند اثرات مثبتی در زندگی افراد بگذارد.برخی به خاطر دغدغه‌ها و روزمرگی‌ها یادگیری...
article-image
آموزش

نت ارزنده: چگونه سازدهنی را شروع کنیم و منابع مهم برای یادگیری

سازدهنی از ساز‌های کمتر مورد متوجه عموم می‌باشد  ولی با توجه به کارایی و لذت نواختن آن در حوزه‌های مختلف موسیقی می‌تواند یکی از بهترین سازهایی باشد که می‌توانید یادبگیرید.  این ساز نسب به...