خطرات کاشت ناخن و راه‌های در امان ماندن از آن

نوشته

کاشت ناخن، یکی از محبوب‌ترین خدمات در بین خانم‌هاست؛ اما متخصصان پوست چندان دل خوشی از کاشت ناخن ندارند. کاشت ناخن، ناخن‌های کوتاه و ضعیف را بلند نشان می‌دهد و باعث می‌شود که انگشت‌ها کشیده‌تر دیده شوند و در کنار این کاشت ناخن خطراتی هم با خودش دارد.

در ادامه این مطلب، توصیه‌های «آکادمی متخصصان پوست آمریکا (The American Academy of Dermatology)» برای کاهش خطرات و مشکلات کاشت ناخن مصنوعی را با هم می‌خوانیم.

خطرات کاشت ناخن

برای کاشت ناخن آکریلیک، باید روی ناخن سوهان‌کشی شود تا به اندازه کافی زبر و آماده برای چسباندن مواد کاشت باشد؛ همین کار ناخن طبیعی شما را ضعیف می‌کند. مواد شیمیایی که برای کاشت ناخن به کار می‌برند ممکن است که پوست اطراف ناخنتان را تحریک کند.

خطراتی که سلامتی شما را تهدید می کند همینجا تمام نمی‌شود. شما باید برای کندن ناخن مصنوعی باید چندین مرتبه ناخن‌هایتان را در استون خیس کنید. اگر می‌خواهید که ناخن‌های کاشته شده زمان زیادی برای شما بماند، هر دو یا سه هفته یکبار نیاز است که کاشتتان را ترمیم کنید. ترمیم مکرر ممکن است که به به طور جدی به ناخن طبیعی شما آسیب وارد کند. (خواندن بیشتر درباره خطرات ناخن آکریلیک)

در کل می‌توان گفت کاشت ناخن، ناخن‌ها را نازک، شکننده و تیره می‌کند.

با این حال مردم ناخن‌های بلند و مرتب را دوست دارند و کاشت ناخن یکی از راه‌های رسیدن به ناخن‌های محکم و بلند است. اگرشما هم از آن دسته از کسانی هستید که کاشت ناخن را دوست دارید نکات زیر را بخوانید تا آسیب کمتری شما را تهدید کند.

کاشت ناخن خطرات زیادی همراه با خود دارد. کاشت ژل از کاشت آکریلیک کم خطرتر است.

راه‌هایی برای کاهش مشکلات کاشت ناخن

  • کاشت ژل  را به جای کاشت ناخن آکریلیک انتخاب کنید. ناخن‌های کاشته شده از جنس ژل از آکریلیک کمی برای ناخن ها بهتر است. کاشت ژل کمی منعطفتر از کاشت آکریلیک است و احتمال شکستش کمتر از ژل است.
  • به سالنی بروید که ازدستگاه ال ای دی LED استفاده کند. کاشت ژل برای خشک شدن نیاز به اشعه ماورابنفش دارد. استفاده از دستگاه‌های ای ای دی به جای دستگاه UV بهتر است. هم مقدار کافی اشعه ماورابنفش دارد و هم اثرات مضرش از دستگاه‌های UV کمتر است.
  • از ناخن‌کار بخواهید که پوستهای دور ناخن( کوتیکول) را برندارد. معمولا در خدمات مانیکور، پوست دور ناخن را برمی‌دارند. کوتیکول وظیفه محافظت از ناخن و پوست شما دربرابر باکتری‌ها و قارچ‌ها را برعهده دارد. وقتی که کوتیکول را برمی‌دارید زمینه رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها را فراهم می‌کند. عفونت‌های ناخن به سختی و در زمان زیادی برطرف خواهد شد. یکی از مراحل کاشت ناخن، برداشتن  کوتیکول است. کوتیکول را برمی‌دارند تا سطح زیر ناخن مصنوعی کاملا صاف باشد.

 

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید: «مانیکور و پدیکور، بدون خطر، با دنبال کردن این ۸ نکته»

 

  • کاشت ناخن را برای روزهای خاص زندگی‌تان بگذارید. اگر شما یکی از طرفداران ناخن‌های کاشته شده هستید، کاشت ناخن را برای موقعیت‌های ویژه بگذارید تا مشکلات کمتری برایتان بوجود بیاید. زمانی را به ناخنهایتان استراحت بدهید و بگذارید ناخن خود را ترمیم کند.

 

در کارین شما می‌توانید با ثبت یک درخواست ساده، هر خدماتی که برای ناخنتان می‌خواهید را بگویید، حدود قیمت دلخواهتان را مشخص کنید و بدانید که متخصصان زیادی هستند که دارند این درخواست شما را می‌بینند. آن‌ها با توجه به درخواست شما به شما پاسخ می‌دهند. شما می‌توانید نمونه‌کارهای آن‌ها را ببینید و به سادگی آن‌ها را مقایسه کنید.

به همین راحتی می‌توانید برای هر خدمتی که برای زیبایی ناخن‌هایتان نیاز دارید، کاملا رایگان در کارین یک درخواست ثبت کنید و به سادگی سالن مورد نیازتان را پیدا کنید.

ارتباط با مراکز خدمات ناخن در تهران

مطالب مرتبط

article-image
مراسم

شمع و شادی: چگونه سه ساعت مراسم و دورهمی عالی ای داشته باشیم؟

جمع دوستان و دورهمی به صورت یک مراسم، تشریفات ، جشن تولد، جشن فارغ‌التحصیلی یا هر بهانه‌ی دیگری که می‌توانیم بخاطر آن چند ساعتی بیشتر کنار یکدیگر باشیم. البته که ایده‌های معمول تکراری شده‌اند...