تغییر دکوراسیون کم‌هزینه در بهار

نوشته

بهار بهترین زمان برای یک تغییر دکوراسیون ارزان و کم‌هزینه است. با کمی تلاش و ایده‌های نو می‌توان حس و حال خانه را شاداب، نورانی و رنگارنگ کرد؛ درست مثل آن چیزی که در طبیعت حس می‌شود.

در این متن نکات کلی و ظریفی که باید به هنگام تغییر دکوراسیون به یاد داشته باشیم را با هم می‌خوانیم.

از خانه تان عکس بگیرید

شما خانه‌تان را آنطور که دیگران می بینند نمی‌‌‌بینید.شما به خانه‌تان عادت کردید؛ احتمالا مشکلاتی را که در دکوراسیون و فضای خانه هست نمی بینید. چه وسیله‌ای در جای اشتباه قرار گرفته؟ اتاقتان چه رنگی کم دارد؟چه عنصری در خانه‌تان کم است؟ احتمالا عادت به محیط باعث شده که مسائلی از این جنس به چشمتان نیاید. از زوایای مختلف از اتاقتان عکس بیاندازید. این عکس‌ها به شما کمک می‌کند که سریع‌تر متوجه تغییراتی که خانه تان نیاز دارد شوید.

همه نشانه‌های زمستان را از اتاق خارج کنید

بالش‌ها، پتوها و رومبلی‌های روی کاناپه را جمع کنید. هر شی‌ای که سنگینی و رخوت زمستان را همراه خود دارد از اتاقتان جمع کنید و آن‌ها را در یک جایی برای پاییز و زمستان سال بعد نگه دارید. هر چیزی که در اتاقتان غیرضروری به نظر می‌آید را جمع کنید. مجله‌هایی که ماه‌ها از انتشارشان گذشته و دیگر نمی‌خوانید، هر به هم ریختگی‌ای را که از زمستان در خانه مانده خارج کنید.

تغییر دکوراسیون در فصل بهار- وسایل زمستانی را از خانه خارج کنید
عکس از:dweef

پرده‌های کلفت را عوض کنید

این نکته خیلی ساده است. پرده‌های نازک و حریرهای رنگی یک راه ساده برای تغییر دادن اتاقتان است. این پرده‌ها برای اتاق‌خواب خیلی مناسب به‌نظر می‌رسند. پرده‌های حریری معمولا نسبت به سایر پرده‌ها قیمت زیادی ندارند و می‌توانید برای یک بهار این پرده را تهیه کنید و هر سال با آمدن بهار پرده‌های کلفت را با پرده‌هایی که نورِ روز را به خوبی عبور می‌دهند عوض کنید. اگر بتوانید از رنگ‌های ساده مانند کرم و شیری هم بگذرید و رنگ‌های متفاوت و زنده را انتخاب کنید با یک تیر دو نشان می‌زنید؛ هم نور روز به خوبی اتاق را روشن می‌کند و هم یک رنگ بهاری به اتاق اضافه می‌شود.

تغییر دکوراسیون - تغییر پرده‌ها یک ایده و تقریبا کم هزینه است.
عکس از:pbteen

نقش دیوارها را عوض کنید

رنگ دیوار هزینه زیادی ندارد. می‌توانید رنگ دیوارها را عوض کنید. نیازی نیست که لزوما رنگ همه‌ی اتاق را عوض کنید می‌توانید یک رنگ که با رنگ قبلی اتاقتان متناسب است را انتخاب کنید و طرح دیوار را عوض کنید.

اگر نمی‌خواهید که به دیوارها دست بزنید نگاه کنید و ببینید چه چیزی می‌تواند تغییر کندو قفسه‌ها، گلدان یا قطعات فلزی، لازم نیست که همیشه به همان رنگی باشد که از ابتدا بودند؛ آن‌ها را رنگ کنید.« لازم نیست که یک قطعه آهنی همیشه تیره باشد، می‌تواند آبی یا نارنجی باشد»

تغییر دکوراسیون ارزان - رنگآمیزی خلاقانه دیوار
عکس از:pinterest

روشنایی خانه را چک کنید

نورپردازی یک عامل مهم برای ایجاد حس جدید و تازه در بهار است. نور خانه، روشن و شفاف به نظرتان می‌رسد یا شلوغ و به‌هم‌ریخته؟ خواندن مطلب «نور، پرتو، بارقه: ۹ ایده برای نورپردازی خانه» در بلاگ کارین به شما توصیه می‌کنیم. خواندن این مطلب می‌تواند به شما برای تصمیم گرفتن درباره نور خانه‌تان کمک کند.

ورودی خانه را فراموش نکنید

راهرو یا در ورودی فضایی است که در آن می‌توانید از ایده‌های هنری و خلاقانه استفاده کنید. برای فضای ورودی خانه، وسیله‌ی زیادی وجود ندار و هماهنگ کردن شما را محدود نمی‌کند در نتیجه آزادانه می‌توانید با هزینه ناچیز در دکور منزلتان تغییر ایجاد کنید.

 

برگرفته از:thumbtack

کارین و طراحی داخلی

مطالب مرتبط

article-image
طراحی داخلی

ایده‌های طراحی محل کار: چگونه محل کار دوستانه و بهتری داشته باشیم؟

ما می‌خواهیم بیشترین بازدهی را در محل کار داشته باشیم تا هم از این زمان باقی‌مانده به بهترین نحو ممکن استفاده کنیم و هم اینکه  کارایی بیشتری در این مدت داشته باشیم. از طرفی...
article-image
طراحی داخلی

نور، پرتو، بارقه: ۹ ایده برای نورپردازی خانه

نقل قولی بین دکوراتور‌ها وجود دارد: نور فقط نقش زیبایی در فضای اتاق/خانه ندارد، نورپردازی مناسب کارایی فضا را بهتر می‌کند. نورپردازی مناسب هم قول فضای دلنشین را می‌دهد و هم وعده‌ی کارایی بهتر...
article-image
طراحی داخلی

رازهایی برای یک نصبِ بدون نقص کاغذدیواری

می‌خواهید برای خانه‌تان کاغذدیواری جدید بخرید اما هنوز اشتباهات نصاب قبلی جلوی چشمتان است؟ شاید با خوندن «راهنمای نصب کاغذدیواری» یا «نکات نصب کاغذدیواری» به فکر این افتادید که این دفعه خودتان کاغذدیواری را...