قسمت اول:‌ به رنگ شکسپیر یا ۵ نکته در مورد آموزش اولیه انگلیسی

نوشته

 مردمی از ملیت مختلف بدون هیچ اشتراکی در رنگ و رفتار،‌  نوشته‌هایی با قلم‌‌هایی دور از سبک و جهت نوشتن ما،‌ هر تابلو‌یی، هر سایتی در نزدیکی ما، به نقل از دوستی  « هیچ وسیله‌ی بیشتر از اشتراک زبان ما را به  هم نزدیک نمی‌کند»  همه‌ی این موارد به ما یادآوری می‌کند که دسترسی به بعضی از موهبت‌های اطرافمان با یادگیری زبانی  غیر از زبان مادری‌مان گره خورده‌ است و حیف نیست که قسمتی از آن را نچشیم؟

به چندنوشته‌ی «قاچ و برش» ما خوش آمدید.

به سمت کارین و آموزش زبان

. ما در طی چندین پست غیر مترقبه قصد اشاره به خرده نکات مهم زبان انگلیسی داریم. تا بتوانیم یادگیری این زبان و دیگر زبان‌ها را برای خودمان راحتتر ، در دسترس‌تر و در کل بهینه‌تر کنیم. در طی این پست‌ها  مقالات مختلف استفاده می‌کنیم،‌ از افرادی که این راه طولانی را طی کرده‌اند،‌ افرادی که سال‌ها در خاک انگلیسی زبان زندگی‌ کرده‌اند و … استفاده خواهیم کرد. متخصصین کارین در این راه با ما خواهند بود و از تجارب آن‌ها در این  مسیر بهره می‌بریم. این یک تلاشیست‌ در راستای ایجاد یک پکیج آموزش زبان انگلیسی و نکات آن. از آموزش زبان انگلیسی از صفر حرف می‌زنیم و قدم به قدم جلو می‌رویم.

 

این قسمت از روش‌های یادگیری زبان انگلیسی صحبت می‌کنیم. چگونه این راه را دلنشین‌تر کنیم؟ چگونه بیشتر به دلمان بنشیند؟ و از همه مهم‌تر چگونه بتوانیم از این تلاش‌های‌مان نتیجه‌ی مطلوبمان را بگیریم.

عکس از expertbeacon

۱. از اهداف کوچک و قدم به قدم زبان انگلیسی شروع کنید

یادگیری زبان انگلیسی فرآیندی زمان‌بر است. در یک شب نمی‌توانیم راه هزاران ساعت مکالمه، گرامر‌هایی با منطق نا ‌آشنا وصد البته خطی که از جهت دیگر شروع می‌شود را یاد بگیریم. به همین خاطر اهداف مشخص و در دسترسی برای خودتان تعریف کنید.

عکس از pinterest

۲. برنامه‌ی مطالعه منظم برای زبان انگلیسی داشته باشید

با توجه به میزان اهمیت یادگیری زبان انگلیسی برای خودتان یک برنامه‌‌ی واقع‌بینانه درست کنید.

دقت کنید همانطور که در پست‌ زبان آلمانی اشاره کردیم،‌ هدف پیوستگی است. یک ساعت در هفته به شما چندان کمک نمی‌کند. پخش کردن آموزش مورد نیازتان در طی هفته و در ساعت‌های مختلف بشدت برای شما مفید‌تر است.

سعی کنید این برنامه‌ را در هر شرایطی اجرا کنید و به آن پایبند باشید. میزان پایبندی شما به این اهداف شما را جلو می برد، نه خرده تلاش‌هایِ مقطعی.

شما می‌توانید از شنیدن پادکست‌های مختلف در مسیر رفت و برگشتتان به محل کار/دانشگاه/ در مترو/ماشین/دوچرخه استفاده کنید.

۳. بهترین روش یادگیری را پیدا کنید

چه روشی مناسب شماست؟‌ شنیدن؟ دیدن؟ اجرایی؟‌ ترکیب همه‌ی این گزینه‌ها را انتخاب کنید و تمرکزتان را برروی بهترین روش بگذارید. مثلاً‌ فردی که از روش دیدن بیشترین بازدهی را کسب می‌کند می‌تواند از فلش کارت استفاده کند،‌ اگر شنیدن روش مناسب شماست، تماشای فیلم‌های انگلیسی بیشتر به کمک شما می‌آید

۴. به آهنگ انگلیسی گوش دهید

تحقیقات نشان داده است که یادگیری ریتم و ملودی آهنگ‌ها در یادگیری به شما کمک می کند. نحوه‌ی بیان کلمات، لحن‌های مختلف زبان انگلیسی،‌گویش‌هایی که در قسمت‌های مختلف دنیا از آن استفاده می‌شود. همه را می‌توانید با استفاده از گوش دادن به زبان انگلیسی بهتر یاد بگیرید و آنرا تقویت کنید.

عکس از oscar

۵. استفاده از فیلم‌های به زبان انگلیسی

با استفاده از فیلم‌های به زبان اصلی می‌توانید با صحبت‌های معمول انگلیسی‌زبانان آشنا شوید. چه واژگانی بیشتر از همه استفاده می‌شود؟ چه جملاتی در این زبان معمول هستند؟ چگونه باید این واژگان بیان شوند؟ همه را می‌توانید به صورت کاملاً‌ کاربردی با استفاده از دیالوگ‌های فیلم‌ها یادبگیرید.

از زیرنویس به زبان اصلی هم استفاده کنید. از این روش با کلمات جدید راحتتر آشنا می‌شوید و می‌‌توانید آن‌ها را برای خودتان مرور کنید.

عکس از brainscape

۶. کلمات جدید انگلیسی  را با فلش کارت یاد بگیرید

می‌توانید روی کاغذ بنویسید، یا از روش‌های الکترونیکی بهره ببرید. در هر حال یکی از روش‌های مرسوم برای یادگیری کلمات جدید، استفاده از فلش کارت است. شما می‌توانید از Word of the day  استفاده کنید و از کلمات پیشنهادی برای فلش کارتتان بهره ببرید.

۷. زبان انگلیسی خودتان  را هر چند وقت یکبار ارزیابی کنید

ببینید کجای طیف قرار دارید و هر چند وقت یکبار خودتان را ارزیابی کنید. شما می‌توانید از ابزار زیر برای این ارزیابی بهره ببرید

برگرفته از :https://www.english.com/blog/8-easy-tricks-improving-english-skills

مطالب مرتبط

article-image
آموزش

زبان شرق و غرب برلین: ۱۰ نکته‌ در مورد آموزش آلمانی

زبان آلمانی، زبان سرزمینی که مردمانشان از نظم حرف می‌زنند،‌ چندین جنگ تمام عیار جشیده،  با خودش فلاسفه‌، هنرمندان، دانشمندان و…  مطرح زیادی به جای گذاشته است و به چگالی زیاد «ش» و«چ»  و...