حقایقی جالب درباره زبان اسپانیایی

نوشته

یادگیری زبان، یک راه جذاب و توصیه‌شده‌ برای تقویت حافظه است. شاید شما هم به فکر یادگیری یک زبان جدید افتاده باشید، اما چه زبانی؟ زبان انگلیسی که زبان بین المللی است و یادگیری آن برای همه به نوعی توفیق اجباری است. برای یادگیری زبان‌های دیگر چه انگیزه‌هایی می‌تواند وجود داشته باشد؟ بعضی زبان روسی را انتخاب می‌کنند تا بتوانند آثار ادبی روسی را به زبان اصلی بخوانند. بعضی‌ به خاطر متون علمی یا هنری زبان فرانسوی را انتخاب می کنند. بعضی هم زبان اسپانیایی را به خاطر دسترسی به فرهنگ‌های متفاوت و جذابی مردمانی به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند انتخاب می‌کنند. در ادامه متن نکاتی که احتمالا درباره‌ی زبان اسپانیایی نمی‌دانید را با هم می‌خوانیم.

  • بیش از ۴۰۰ میلیون نفر در جهان به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند. حدس زده می‌شود که تا سال ۲۰۵۰ به ۶۰۰ میلیون نفر  می‌رسد.
  • تا به حال ۱۱ برنده نوبل ، اسپانیایی زبان بودند.
دن کیشوت از معروف‌ترین آثاری که به زبان اسپانیایی نوشته شده.
دن کیشوت از معروف‌ترین آثاری که به زبان اسپانیایی نوشته شده است.
  • زبان اسپانیایی دومین زبانی است که در جهان آموزش داده می شود. در سال ۲۰۱۰ بیش از ۲۰ میلیون نفر در جهان زبان اسپانیایی را به عنوان زبان دوم انتخاب کرده اند.
  • زبان رسمی ۲۱ کشور در جهان اسپانیایی است. مکزیک بزرگترین جمعیت اسپانیایی زبان را در خود دارد و بعد از آن آمریکا با۵۰  میلیون نفر اسپانیایی زبان مقام دوم را دارد.

اا: زبان اسپانیایی دو اسم دارد؛ بعضی از کشورها به آن  Español )به معنی چیزی که از اسپانیا آمده) میگویند و بعضی دیگر از عبارت Castellano)به معنای زبانی که از کاستیا( منطقه ای تاریخی در اسپانیا)    برای اشاره به زبان اسپانیایی استفاده میکنند

  •  زبان اسپانیایی سومین زبان پراستفاده در اینترنت است.
زبان اسپانیایی سومین زبان پراستفاده در اینترنت است.
زبان اسپانیایی سومین زبان پراستفاده در اینترنت است.
  • هشت درصد لغات اسپانیایی ریشه ی عربی دارند. بعد از زبان لاتین بیشترین اثرگذاری را زبان عربی بر روی زبان اسپانیایی گذاشته است.
  • به راحتی می‌توان افعال جدید را با اضافه کردن پسوند  -ear ساخت. کلمات جدیدی که به خاطر تکنولوژی‌های نو بوجود آمده اند را به همین روش به زبانشان اضافه می‌کنند. برای مثال برای فعل توئیت کردن فعل tuitear  و برای اسکن کردن فعل escanear را ساخته‌اند.

 

 برگرفته از:takelessons.com

به سمت کارین و یادگیری زبان اسپانیایی

مطالب مرتبط

article-image
آموزش

منابع مورد نیاز برای گرفتن بهترین نتیجه‌ها در آزمون آیلتسIELTS

موفق شدن در آزمون آیلتس راه‌ها و قلق‌های خودش را دارد. بعضی‌ها به یک معلم اعتماد می‌کنند و کل فرآیند آموزششان را به آن‌ها می‌سپارند، بعضی دیگر دوست دارند که خودشان با استفاده از...