۸ ایده برای متفاوت کردن روز پدر

نوشته

 روز پدر فرصت کوچکی برای قدردانی بابت همه‌ی فداکاری‌ها است.کج‌سلیقگی نیست که هرسال، از این فرصت فقط با دادن هدیه‌هایی مثل کمربند، عطر و جوراب استفاده کنیم؟ واقعا چطور می‌شود بابت سال‌ها زحمت، از او قدردانی کرد؟ جواب دقیق این سوال برای هر فرد و خانواده متفاوت است اما از یک چیز مطمئنیم؛ همنشینی، وقت گذاشتن و اهمیت دادن به تهیه هدیه برای پدرها ارزش و جایگاه متفاوتی دارد.

اگر دنبال ایده‌ برای روز پدر و هدیه‌های متفاوتی هستید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

برنامه ریزی برای یک روز متفاوت

روز پدرتعطیل است، فرصت خیلی خوبیست که زمان بیشتری را در کنار خانواده بگذرانید. یک برنامه مفرح تدارک ببینید، هدفتان نشان دادن قدردانی از پدر باشد و خوش گذشتن به همه‌ی اعضای خانواده.

یک روز در طبیعت با خانواده
عکس از: dreamstime

بیرون رفتن با پدر

به مناسب روز پدر یک روز عالی برای او بسازید. تفریح در طبیعت می‌تواند خستگی مشغله‌های  زیاد پدرتان را از بین ببرد. دوچرخه‌سواری، ورزش‌های توپی و بازی‌های جمعی می‌تواند سرگرمی خوبی برای روز پدر ایجاد کند.

اگر چند خانواده با هم هستید، بازی‌های پدر وفرزند پیدا کنید و یک مسابقه راه بیندازید. یکی از معروف‌ترین این بازی‌ها مسابقه دو با پاهای بسته شده پدر و فرزند به هم است. این مسابقه حتما برای بچه‌ها پرخاطره می‌شود. ‌

آشپزی کردن با پدر

یادتان نرود که هدف شما چیست، ساختن یک روز متفاوت برای پدرتان و قدردانی بابت تمامی کارهایی که برای شما کرده است. یک دستور غذای جدید پیدا کنید و ناهار را با پدرتان بپزید. پختن یک غذا آن هم جمعی می‌تواند شادی‌های جدیدی ( همینطور متفاوت و طبیعی ) ایجاد کند. پختن یک کیک ساده هم می‌تواند ایده خوبی باشد( اگر از همزن برقی استفاده نکنید، شادی‌‌های بیشتری هم نصیبتان می‌شود)

  آشپزی کردن برای پدر

با یک صبحانه متفاوت و هیجان‌انگیز پدرتان را غافلگیر کنید. در اینترنت طرز تهیه صبحانه‌های متنوعی هست که می‌توانید با مواد اولیه ساده آن‌ها را تهیه کنید. پختن غذای مورد علاقه پدرتان هم فکر خوبی‌ست.

تماشای فیلم یا برنامه تلویزیونی همراه با پدر
عکس از: lionstoothwebsite

تماشا کردن در کنار پدر

 فیلم‌هایی که احتمالا پدرتان دوست دارند را تهیه کنید و با هم ببینید. می‌توانید مسابقه ورزشی، مستند، برنامه تلویزیونی قدیمی یا هر چیز دیگری که فکر می‌کنید با هم تماشا کردن آن خالی از لطف نیست را پیدا کنید و با هم آن‌ها را تماشا کنید.

کادو منهای کلیشه

دیگر وقتش شده که برای کادوی روز پدر کمی خلاقیت به خرج بدهیم.

چاپ عکس‌های قدیمی و ساختن یادگاری از آن‌ها می‌تواند یک هدیه منحصربه‌فرد برای روز پدر باشد.
عکس از: share.america

چاپ عکس‌های خانوادگی

 برای کیف پول، یا محیط کار پدرتان یک یادگاری زیبا با عکس‌های خانوادگی درست کنید. بگذارید خاطرات عکس‌ها، از حافظه‌ی کامپیوتر به یک یادگاریِ همراهِ پدرتان تبدیل شود.

لبخند بالای سررسید

دبستانی که بودم، موقع شروع هر سال، روز تولد خودم را در سررسید پدرم، به خودم تبریک می‌گفتم؛ نقاشی بادکنک و کیک می‌کشیدم. خیلی وقت است که دیگر کودک دبستانی نیستم اما امسال برای صفحه روز پدر در سررسید پدرم برنامه‌ها دارم.

سررسید، می‌تواند فقط یک دفتر برای نوشتن موضوعات کاری باشد یا برای خاطرات یا هر چیز دیگری؛ کاری کنید که پدرتان وقتی که سررسیدش را باز می‌کند لبخند بزند 🙂 با خلاقیت خودتان صفحه این روز را در سررسید پدرتان متفاوت کنید. نقاشی‌های زمان بچگی‌تان، گل، بلیط بازی فوتبال یا هر چیز دیگری که پدرتان دوست دارند؛ به دفتر پدرتان اضافه کنید و روز پدر را متفاوت تبریک بگویید.

رفتن به کتاب فروشی

به نظر می رسد که کتاب ساده‌ترین هدیه برای سخت‌ترین «کادو خریدن‌ها» است. شما این طور به کتاب هدیه دادن نگاه نکنید. با پدرتان به کتاب‌فروشی بروید کتاب‌ها را ورق بزنید و در مورد کتاب‌ها حرف بزنید. کتاب موردعلاقه پدرتان را بخرید و به او هدیه کنید؛ هم زمان خوبی را با پدرتان گذارنده‌اید و هم هدیه‌ای که می‌خرید کاملا مورد علاقه پدرتان است.

طرح عیدانه کتاب هم تا ۱۵ فروردین ۹۷ تمدید شده است. می‌توانید با مراجعه به کتابفروشی‎های عضو طرح، به ازای ۱۰۰هزار تومان خرید کتاب ۲۰هزار تومان تخفیف بگیرید.

آرزوهای قدیمی، برنامه‌های جدید

پدرتان هیچوقت با شما درباره اینکه در گذشته پیگیر نواختن ساز مورد علاقه‌اش بوده اما هنوز که هنوز است فرصت نکرده، صحبت نکرده است؟ یا اینکه دوست دارد یک ورزش رزمی کار کند؟ یا یادگیری زبان فرانسه یا هر چیز دیگری؟

«وقت ندارم» جمله معمول پدرها برای از سر بازکردن خواسته‌های قدیمی‌شان است.

این بار شما به آن‌ها کمک کنید که برای یادگرفتن چیزهایی که دوست دارند، در زندگی وقت پیدا کنند. پیدا کردن اساتید و هماهنگ شدن آن‌ها با زمان خالی یک فرد پرمشغله، کار سختیست. شما مسئولیت این کار را قبول کنید و همه‌ی کارهای لازم برای پیدا کردن و هماهنگی با کلاس‌های آموزشی و اساتید را انجام دهید.

(برای این کار نیاز نیست که همه‌ی سایت‌ها و تبلیغات را بالا و پایین کنید و با افراد تماس بگیرید؛ کافیه که یک درخواست در کارین ثبت کنید، اساتیدی که با زمان شما هماهنگ هستند خودشان با شما تماس می گیرند.)

مطالب مرتبط