آمادگی برای آزمون تافل با منابع بی‌پایان و رایگانِ اینترنتی

نوشته

آمادگی برای آزمون تافل(TOEFL) به صورت خودآموز معمولا کار سختی است و برای موفق شدن بدون کمک از معلم باید تلاش زیادی کرد. منابع زیادی دراینترنت وجود دارد که می‌تواند به افراد کمک کند تا به صورت رایگان از آن‌ها استفاده کنند. در ادامه ۴ منبع رایگان برای آمادگی آزمون تافل را معرفی کردیم.

تقویت مهارت Listening

سخنرانی‌های تد یک منبع عالی و رایگان برای تقویت مهارت شنیداری(Listening)  آزمون تافل است. معمولا اکثر تدتاک‌ها(TED Talks) توسط کسانی ارائه می‌شود که تحصیلات آکادمیک دارند( البته که افراد دیگر هم در تد سخنرانی داشته‌اند) به همین دلیل سطحی از زبان انگلیسی که صحبت می‌کنند برای آمادگی آزمون آکادمیکی مثل تافل خوب است. از طرف دیگر فیلم‌های تد مجموعه زیادی از موضوعات مختلفی از  علوم و تکنولوژی تا هنر و علوم انسانی را پوشش می دهد. انتخاب‌های زیادی خواهید داشت و از همه مهمتر این که رایگان است.

چطور از این فیلم‌ها برای تقویت مهارت شنیداری استفاده کنیم؟

 ابتدا صدای سخنرانی را بشنوید و هر چیزی که متوجه می شود را همزمان بنویسید. بعد از آن ویدئوی فیلم را با زیرنویس ببینید. این تمرین ساده‌ی دومرحله‌ای به شما کمک می‌کند که تشخیص بدهید که در کدام بخش مهارت‌های شنیداری(Listening) مشکل دارید و بتوانید ضضعفتان را برطرف کنید .

تقویت مهارت  writing و reading

اگر می‌خواهید که مهارت‌های خواندن و نوشتن خود را برای آزمون تافل بهتر کنید، باید  گستره بزرگی از لغات را بدانید. « New York Times’ Learning Network» یکی از منابع خوب رایگان در این زمینه است. مقالات این سایت معمولا ساختارهای پیشرفته در جمله‌بندی دارند که معمولا در درک متن‌های آزمون تافل مشابه‌اش دیده می‌شود.

انجمن‌های اینترنتی

در طول آمادگی برای TOEFL می‌خواهید سریع به پاسخ سوالاتتون برسید؟ URCH.comیک انجمن است که به دانشجویانی که برای امتحانات زبان انگلیسی آکادمیک مانند GRE، GMAT، SAT و TOEFL آماده می‌شوند، کمک می کند.  این فروم جامعه خیلی خوبی برای ارتباط با دانشجویان بین المللی است که به دنبال اپلای دکترا و کارشناسی ارشد در کشورهایی مانند ایالات متحده، انگلستان و استرالیا هستند.

یکی دیگر از مزایای انجمنی مانند URCH.com این است که به شما کمک می کند تا ساختار یک آزمون پیچیده مانند TOEFL را درک کنید. طراحان آزمون ممکن است سبک سوالات و یا زمان اختصاص یافته را تغییر دهند. انجمن های آنلاین به طور معمول اولین کسانی هستند که به این تغییرات واکنش نشان می دهند. دانستن معناشناسی و ساختار برای شکستن امتحان مانند TOEFL ضروری است.

تقویت مهارت  writing با استفاده از نرم‌افزارهای آنلاین

سایت «The Purdue Online Writing Lab» راهنماهای مختلفی برای تقویت مهارت نوشتاری دارد که اکثرا رایگان است. مربی‌هایی هم دارد که پاسیخ سوالات مربوط به نوشته‌ها را می‌دهند. این سایت یک منبع رایگان و بی‌نظیر برای تمرین و تقویت مهارت نوشتن آزمون تافل است.

تقویت مهارت speakingبا صحبت با یک معلم انگلیسی‌زبان

سایت‌های  مختلفی هستند که می‌توانید در آن‌ها با مدرسین انگلیسی‌زبان صحبت کنید. البته اکثر آن‌ها پولی هستند. سایت‌های دیگری هم هستند  که در آن لزوما با یک مدرس حرفه‌ای صحبت نمی‌کنید ولی با افراد Native می‌توانید صحبت کنید. مهارت مکالمه شاید کمی سخت‌تر از بقیه مهارت‌ها بتواند به صورت خودآموز، سریع پیشرفت کند. بنابراین برای افزایش مهارت مکالمه خوب است که از یک معلم به صورت حضوری و مجازی بهره ببرید.

در کارین می‌توانید دغدغه پیدا کردن استاد را به آسانی رفع کنید. با ثبت یک درخواست در کارین می‌توانید هر سوالی که از مربی‌ها دارید بپرسید و شرایطتان، زمان مناسب برای کلاس و محدوده آن را مشخص کنید. اساتید درخواست شما را می‌بینند و اگر شرایطشان با شرایط شما مطابقت داشت به شما پاسخ می‌دهند، هزینه تدریسشان را مشخص می‌کنند. و نهایتا شما می‌توانید با مقایسه و صحبت با هر کدام از این افراد خیلی راحت استاد دلخواهتان را پیدا کنید و آمادگی برای آزمون تافل را بی‌دغدغه شروع کنید.

  اساتید زبان انگلیسی در کارین

برگرفته از: spokenenglishpractice.com

مطالب مرتبط