خوش‌پوش: نکاتی که داماد باید قبل از عروسی در مورد مدل و لباس بداند

نوشته

در اغلب موارد در مورد عروسی و روز عروسی صحبت کردیم ولی در طی این چند ماه هیچوقت در مورد داماد صحبت نکردیم.

در بیشتر موارد توجه برروی عروس است و داماد در گوشه‌ و کنار‌های برنامه خودش با استفاده از چند نکته‌ی محدود و ایده‌های معمول خودش را برای عروسی آماده می‌کند. البته که با توجه به اهمیت این روز نباید کمتر از عروس به داماد توجه کنیم و این مقاله نیز در راستای آشنا‌ شدن با ژست داماد و مدل‌ داماد است.

 

مراسم
عکس از brides

۱. یک نکته در  مورد لباس عروس و داماد

نیاز نیست لباس شما و عروس  شبیه هم و بدون هیچ تفاوت زیادی تقریبا کپی یکدیگر باشند.  تنها نکته‌ی مهمی که باید رعایت کنید این است که لباس شما و عروس باید نسبت به لباس بقیه افراد قابل تمایز باشد. این را حتما باید در نظر بگیرید و به آن توجه کنید. به هر حال خیلی از افرادی که شما دعوت کردید برای دیدن شما آمده‌اند و بیشتر از همه مشتاق دیدن شما هستند.

داماد می‌تواند با تغییر دادن لوازمی همچون ساعت، یا استفاده از رنگی متفاوت برای کتش یا حتی تغییر لباس مردانه و شلوار به این هدف نزدیک شود.

مهم این است که نسبت به بقیه‌ افراد متمایز باشید و به راحتی قابل تشخیص در بین جمع باشید. به هر حال بسیاری از عزیزانی که دعوت کردید علاقمندند به راحتی شما را از بین جمع زیاد عروسی‌تان پیدا کنند. این لذت را ازشان محروم نکنیم.

مراسم
عکس از insideweddings

۲.  چند نکته‌ی کلی کوتاه در مورد پوشش داماد

۱. تغییر اساسی در ظاهر خودتان ایجاد نکنید:  احتمالا ایده زدن و تغییر اساسی در ظاهرتان در یکی از مهمترین روز‌های زندگی‌تان ایده‌ی نه چندان جالبی باشد. به همین خاطر برای این روز ترجیحا از ایده‌های عجیب استفاده نکنید و  ظاهرتان را تغییر عجیبی ندهید.

۲. نه به کمربند: لباس‌تان باید فیت شما باشد. به همین خاطر بهتر است که با یک خیاط هماهنگ کنید  و لباسی بپوشید که دقیقا فیت بدن شما باشد.

۳. اهمیت کفش‌ها:  کفش‌ها یک عنصر بسیار مهم در ظاهر داماد هستند و هزینه‌ی کمی بیشتر برای آن‌ها جایی دور نمی‌رود. به همین خاطر ترجیحا

۴. الزاما فقط یک لباس نپوشید: بعضی از عروس‌ها در مراسم عروسی از دو لباس استفاده می‌کنند یکی برای مراسم و دیگری برای میز غذا. داماد هم می‌تواند از این ایده استفاده کند و به جای یک لباس، از دو لباس استفاده کند.

۵. از عروس پر زرق و برق‌تر نشوید: هر چند که در بالا اشاره کردیم که بیشتر توجه برروی عروس است،‌باید در ادامه هم بگوییم که این توجه را باید نگه دارید. عروس باید بیشتر از هر کس دیگری در مرکز توجه‌ از نظر ظاهری قرار گیرد و شما در همان سطح باید با اون همراه شوید. نه بیشتر.

۶. لباس مردانه زیر کت: ترجیحا لباس مردانه‌تان به اندازه یک اینچ از کتتان بیرون باشد. می‌توانید برای اندازه‌های مختلف امتحان کنید ولی احتمالا این کار و به این اندازه ظاهری مناسب‌تری به شما بدهد.

۷. بستن دکمه‌های کت: هنگام بستن دکمه‌های کت همیشه دکمه‌ی پایینی را باز بگذارید. هنگام نشستن حتما دکمه‌های کت را باز کنید.

۸. کفش قهوه‌ای با کمربند قهوه‌ای یا کفش مشکی با کمربند مشکلی. این تناسب‌ها را بهتر است که رعایت کنید

۹. لباس مردانه‌ی سفید:‌لباس مردانه‌ی سفید مثل یک بوم نقاشی است. کت و کراوات ( اگر می‌پوشید) نقاشی بوم شما هستند و بهتر است که دیده شوند.

 

 

۳. استفاده از جلیقه

یکی از عناصر کمتر استفاده شده در ظاهر داماد جلیقه‌ می‌باشد.

شما می‌توانید با استفاده از جلیقه جلای متفاوتی با کت و شلورتان ایجاد کنید. از خوبی‌های استفاده از جلیقه تنوع رنگ آن است که با توجه به کت مورد نظرتان می‌توانید آن را انتخاب کنید.

 

عکس از dhgate

۴. استفاده از رنگ‌های مختلف به جای سیاه سفید در لباس داماد

عروس نیز می‌تواند با توجه به سلیقه‌ی خودش لباس عروس مناسبی را انتخاب کند و با توجه به آن خودش را وفق دهد.

کت مشکی و لباس مردانه‌ی سفید،‌ ترکیب معمول داماد در روز عروسی است ولی شما می‌توانید با ترکیب انواع رنگ‌ها و مدل‌های مختلف به ایده‌آل خود نزدیک شوید. ما در قسمت‌های بعدی این پست انواع ترکیب‌های مختلف لباس، کت و شلوار را به شما نشان خواهیم داد. رنگ‌های روشن‌تر یا رنگ‌های دیگر می‌توانند ترکیب جالبی برای مراسم شما باشد.

 

مراسم
عکس از weddingsonline

 

۵. اندازه‌ی مناسب لباس‌ها

همانطور که لباس عروس باید دقیقا متناسب عروس باشد، لباس داماد نیز باید متناسب با سایز داماد باشد. شلوار‌ها را حتما از نظر قد و کت را از نظر آستین‌ها چک کنید که مناسب شما باشند و به یک خیاط برای فیت کردن لباس‌هایتان مراجعه کنید.

چند نکته‌ی کلی در مورد متناسب بودن لباس‌ داماد:

  • بین لباس و کت‌تان نباید درزی باشد.
  • کت باید بگونه‌ای باشد که تماما برروی شانه‌هایتان قرار بگیرد.
  • کت‌های تک دکمه‌‌ای شما را لاغرتر از حالت معمول نشان می‌دهد در حالی که کت‌هایی که در دو طرف خود دکمه دارند شما را چاق‌تر از معمول نشان می‌دهد.

 

۶. اهمیت کفش‌های داماد

چند نکته‌ی مهم در مورد ترکیب رنگ‌های کفش و کتتان داماد وجود دارد.

به طور کلی اگر یک کت سیاه می‌پوشید، ترجیحا کفش مشکی انتخاب کنید. کفش قهوه‌ای ترکیب خوبی برای کت‌های آبی تیره و آب است. برای کت‌های خاکستری هم کفش مشکی و هم کفش قهوه‌ی گزینه‌های مناسبی هستند.

اگر کفش‌تان را  جدیدا خریده‌اید و تا زمان عروسی آن را نمی پوشید پیشنهاد می‌کنیم که حتما چند بار آنرا پا بزنید تا موقع راه رفتن و در حین مراسم دچار مشکلی نشوید.

 

مراسم
عکس از weddingsonline

 

۷. گلی که در سوراخ دکمه‌ی کت زده می‌شود

از دیگر عناصر متفاوت در لباس و مدل ترکیب‌بندی‌ آن به عنوان داماد استفاده از این گل‌ها است. می‌توانید رنگ و روی بیشتری به لباس و ترکیب‌بندی‌تان بدهید و با ایده‌ای نو وارد مراسم‌تان شوید.

 

مراسم
عکس از pexels

 

۸. فصل و فضایی که برای عروسی در نظر می‌گیرید

با توجه به فصلی که برای عروسی‌تان انتخاب می‌کنید ترکیب و نوع لباس‌های‌هایتان فرق می‌کند. شما می‌توانید ترکیب‌بندی‌های مختلفی از کت و لباس‌ها برای فصل‌های مختلف را از سایت weddings online ببینید.

 

 

برگرفته از:

equire

fq

weddings online 

مطالب مرتبط