قسمت دوم: ۱۰ ایده برای عکاسی کودک در بهار

نوشته

    حال‌وهوای بهار حال‌وهوای زندگی است. تابیدن نور از پشت برگ‌های سبز تازه‌روییده، برگ‌های سبزی که هنوز گرمای تابستان آن‌ها را نسوزانده است، شکوفه‌های صورتی و شاخه‌های تازه، آسمان آبی وسبزه‌زارهای تازه روییده همه و همه عناصری است که جلوه مناظر را دوچندان می‌کند.

اگر می‌خواهید که یک برنامه عکاسی با خانواده‌تان داشته باشید این بهار را از دست ندهید و در زنده‌ترین مناظر سال عکس بیندازید. یک ایده معمول عکاسی برای سال نو این است که با لباس‌های نو و مرتب عیدمان به آتلیه برویم و با دکوری که آتلیه برای عید آماده کرده ‌است عکس بیندازیم. بیایید امسال طرح تازه‌ای برای ثبت خاطره از عزیزانتان داشته باشید. با یک عکاس هماهنگ کنید و یک روز در بهار امسال را به اطراف شهر بروید و عکس‌های طبیعی از خودتان ثبت کنید.

در این قسمت از چندنامه‌ی «قاچ و برش» ایده‌های بهاری برای عکاسی از کودک و عکس‌های خانوادگی، در فضای باز را با هم می‌بینیم.

عکاسی از کودک در باران

چکمه‌های رنگی و گودال‌های آب:

شاید یک روز بارانی برای برنامه عکاسی چندان جالب به نظر نرسد. اما معمولا بارش‌های بهاری طولانی نیستند؛ چکمه‌ها و بارانی‌های خوش‌رنگ کودکتان را آماده کنید تا در بهترین فرصت به فضای باز بروید و

با فضای باطراوت پس از باران عکس بیندازید. بگذارید کودکتان با گودال‌های آب بازی کند. بازی کودکان یک سوژه جذاب و زنده برای عکاسی است.

چترها و آدم‌ها :

چترهای براق و رنگی یک ایده عالی برای اضافه کردن رنگ‌های شادی  به عکس‌های بهاری شماست.

چتر آفتابی و سایه‌ها:

اگر برای یک روز آفتابی برنامه عکاسی ترتیب داده‌اید، چتر آفتابی یک ایده جذاب برای ایجاد سایه روشن بر پوست شماست. این سایه روشن جلوه دیگری به عکس شما خواهد داد

 قاصدک و باد بهاری:

به کودکانتان اجازه بدهید که با قاصدک‌ها بازی کنند. حرکت قاصدک‌ها در نور یک عصر بهاری، جلوه خاصی به عکس می‌بخشد. البته می‌توان منتظر اتفاقات هیجان‌انگیزی از برخورد کودک با قاصدک بود.

حباب‌ و سرگرمی:

ساختن و بازی کردن با حباب‌ها یک عنسر سرگرم‌کننده عالیست. بچه‌ها با حباب‌ها شاد می‌شوند و به عکس‌ها را پر از خنده‌ی واقعی می‌کند.

بادکنک‌ها و آسمان آبی:

بادکنک هم یک راه دیگر برای اضافه کردن رنگ‌های شاد و براق به عکس است.

تاب و زمین بازی:

تاب در طبیعت یا زمین بازی، یک محیط را انتخاب کنید و از بازی کردن کودکتان اعکس‌های حرفه‌ای بگیرید. تاب‌بازی به عکس حرکت می‌بخشد و   قاب را پر از زندگی می‌کند.

تاج گل و ظرافت بهاری:

تاج گل می‌تواند به عکس شما ظرافت و احساس اضافه کند.

گل‌ها و دشت‌ها:

بهار فصل رویش زیباترین گل‌هاست. دشت‌ها زنده‌ترین و باطراوت‌ترین روزهای خود را می‌گذرانندو اجازه بدهید این تازگی به عکس‌های شما منتقل شود.

حیوانات و کوچولوها:

جوجه رنگی، خرگوش و یا گربه از حیواناتی است که اکثر بچه‌ها با آن‌ها بازی می‌کنند. اگر کودکتان با حیوانات رابطه خوبی دارد، بازی آن‌ها با حیوانات ایده خوبی می‌تواند باشد. یک تم روستایی و عکس با بره ها در چمنزار تازه روییده یک ایده متفاوت برای عکاسی کودک است.

 

برگرفته از: thedatingdivas

مطالب مرتبط

article-image
سال نو

۵ نکته برای تعهد بیشتر به اهدافمان در عید نوروز و سال جدید

حکایت قول و قرار‌های هر ساله‌ی‌مان، «امسال جوری دیگر خواهد بود، چالش‌های جدید، تنوعی دیگر، زندگی‌ای ‌دلشنین‌تر»، حرف‌هایی که هر سال روز‌های آخر سال، عید نوروز، سیزده به در و هر روز اطراف سال...
article-image
آموزش

زبان شرق و غرب برلین: ۱۰ نکته‌ در مورد آموزش آلمانی

زبان آلمانی، زبان سرزمینی که مردمانشان از نظم حرف می‌زنند،‌ چندین جنگ تمام عیار جشیده،  با خودش فلاسفه‌، هنرمندان، دانشمندان و…  مطرح زیادی به جای گذاشته است و به چگالی زیاد «ش» و«چ»  و...