قضاوت‌های بی‌طرف: چند نکته برای استخدام بهترین وکیل

نوشته

وکیل مهاجرت، وکیل خانواده، وکیل انحصار وراثت و…. این لیست تا سطر‌ها ادامه دارد و پیدا  کردن یک نفر مناسب در زمینه‌ی موردنظرتان سخت‌تر از قبل شده است. پیدا کردن بهترین وکیل ایران برای خودش یک مسئله‌ای است که با صرف  چند ساعت یا حتی چند روز وقت حل نمی‌شود.

افراد متخصص زیادند و انتخاب‌های ما محدود. بعضی از این متخصصین در کاری که انجام می‌دهند بهترینند ولی ممکن است برای ما مناسب نباشند. بعضی‌ دیگر به اندازه کافی دیده نمی‌شوند در حالی که ممکن است بهترین گزینه باشند و به همین خاطر متقابلاً هیچ کس در این معامله دو طرفه آنقدر‌ها سودی نمی‌برد.

پس چگونه می‌توانیم وکیل مناسب را پیدا کنیم؟ چگونه این مسئله را سریع‌تر و بهینه‌تر به سرانجام برسانیم؟ در ادامه به چند نکته برای استخدام وکیل مناسب در زمینه‌های مختلف می‌پردازیم.

عکس از timeshighereducation

اعتماد، اعتماد:

در استخدام یک وکیل، اعتماد حرف اول را می‌زند. هیچکس حاضر نیست آبرویش را دست کسی که اعتماد تمام و کمال به او ندارد بگذارد.

در انتخاب وکیل‌تان باید دقت کنید که با شخص مورد نظر احساس راحتی بکنید و کسی باشد که توانایی حل مشکل شما را داشته باشد.

عکس از createlucklv

گزینه‌ها را بیشتر کنید:

گزینه‌هایتان را فقط به یک گزینه‌ محدود نکنید. با وکلای مختلف صحبت کنید گزینه‌هایتان را بررسی کنید و ببینید کدام شخص برای شما از همه مناسب‌تر است. یادتان نرود پیدا کردن شخص مناسب نیازمند گذاشتن وقت است ولی راه‌هایی برای کوتا‌ه‌تر شدن مسیر وجود دارد.

تعارف نداشته باشید:

اگر احساس می‌کنید وکیلی که استخدام کردید کارتان را به خوبی انجام نمی‌دهد، تعارف نداشته باشید و او را از پرونده‌تان معاف کنید. به هر حال این پول شماست و به  کم راضی شدن حق کسی نیست.

عکس از وردپرس

اهمیت تجربه:

تجربه هیچ‌وقت دروغ نمی‌گوید. از تجربیات و پرونده‌های قبلی وکلایی که بررسی می‌کنید استفاده کنید. از کارهایی که قبلاً کرده‌اند، از پرونده‌هایی که توانستند پیروز از آن بیرون بیایند، از افرادی که با آن‌ها کار می‌کردند و قص علی هذا.

در صورت امکان وکیلی را پیدا کنید که پرونده‌‌ای شبیه پرونده‌ی شما را به نتیجه رسانده باشد.

وکیل برای وکیل:

اگر در حال حاضر یک وکیل مناسب دارید می‌توانید از نظراتش استفاده کنید.در صورتی که پرونده‌ی مورنظرتان در حیطه‌ی کاری آن‌ها نباشد می‌توانند در پیدا کردن شخصی بهتر به شما کمک کنند. همچنین می‌توانید از مشاوره‌ی وکلای دیگر هم استفاده کنید.

تخصص حرف اول را می‌زند:

وکلا معمولاً در حوزه‌های مختلف فعالیت می‌کنند ولی نباید فراموش کنیم که هر کدام از این وکلا در یک زمینه‌ی بخصوصی متخصص هستند.

یک وکیل متخصص در زمینه‌ی مهاجرت بهتر از هر فرد دیگری می‌تواند پرونده‌‌ی در زمینه‌ی مهاجرت‌تان را راه  بیاندازد یا در اعتراض به حکم به شما کمک کند. پیدا کردن این فرد می‌تواند کارتان را به بهترین نحو به نتیجه برساند.

ثبت و ضبط :

تمام صحبت‌ها و جلسات را مکتوب کنید. در این صورت بهتر می‌توانید شرایط ، ضوابط و نکات رد و بدل شده را دنبال کنید و حرفی از قلم نمی‌افتد.

عکس از فلیکر

به توافق برسید:

قبل از اقدام به هرکاری حتماً به یک توافق در مورد مسائل مالی برسید. در این صورت بعد از شروع کار موضع هر دوی شما کاملاً مشخص است و از ابهام و سوء تفاهم در ادامه کار جلو‌گیری می‌کند.

منبع : سایت Legal Information