مانیکور و پدیکور، بدون خطر، با دنبال کردن این ۸ نکته

نوشته

داشتن ناخن‌های مرتب و زیبا یکی از دغدغه های اکثر خانم هاست. مانیکور و پدیکور یکی از خدماتی است که باعث مرتب شدن ناخن‌ها می‌شود. مانیکور و پدیکور پوست‌های دور ناخن‌های دست و پا را  مرتب می‌کند، این کار ریسک‌های خودش را هم دارد. خطر عفونت، رشد قارچ‌ها و تغییر رنگ ناخن چیزهایی است که هر کسی را نگران می‌کند.

در ادامه این مطلب توصیه های لازم به هنگام مانیکور و پدیکور را از  «آکادمی متخصصان پوست آمریکا (The American Academy of Dermatology)» میخوانیم.

 ۱.  به ناخن هایتان کرم بزنید! مواد شیمیایی موجود در اکثر لاک‌پاک‌کن‌ها ناخن را خشک می‌کند. اگر بعد از پاک کردن لاک، ناخن‌هایتان خشک می‌شود، از مرطوب‌کننده‌های ناخن استفاده کنید.

 ۲.  عفونت ناخن‌ها یکی از شایع‌ترین مشکلات خدمات زیبایی ناخن است که افراد از آن می‌ترسند. برای پیشگیری از عفونت، کوتیکول یاپوستک ناخنتان را به زور نکنید یا به عقب نرانید. اگر واقعا می‌خواهید که این کار را انجام دهید بعد از حمام یا زمانی که پوستتان نرم و مرطوب شده است این کار را انجام دهید.

۳.  سالنی که خدمات ناخن ارائه می‌دهد حتما باید اصول بهداشتی اولیه را رعایت کند. هنگامی که دارید سالن زیبایی مورد نظرتان را می بینید و انتخابش می‌کنید. به نکات ریز توجه کنید:

  • ناخن کار تجربه و گواهی‌نامه‌های لازم را دارد؟
  • محیط سالن و مخصوصا محیط مخصوص خدمات ناخن تمیز است؟
  • ناخن‌کار قبل از شروع کارش و پس از کار هر مشتری دستش را با چه چیزی تمیز می‌کند؟
  • آیا ابزار آلوده در اطراف محیط وجود دارد؟
  • و حتما از آن ها بپرسید که ابزار مانیکور را به چه روشی تمیز می‌کنند.

در کارین شما می‌توانید با ثبت یک درخواست ساده، هر خدماتی که برای ناخنتان می‌خواهید را بگویید، حدود قیمت دلخواهتان را مشخص کنید و بدانید که متخصصان زیادی هستند که دارند این درخواست شما را می‌بینند. آن‌ها با توجه به درخواست شما به شما پاسخ می‌دهند. شما می‌توانید نمونه‌کارهای آن‌ها را ببینید و به سادگی آن‌ها را مقایسه کنید.

به همین راحتی می‌توانید برای هر خدمتی که برای زیبایی ناخن‌هایتان نیاز دارید، کاملا رایگان در کارین یک درخواست ثبت کنید و به سادگی سالن مورد نیازتان را پیدا کنید.

ارتباط با مراکز خدمات ناخن در تهران

مانیکور و پدیکور در تهران

۴.  اگر به طور مداوم مانیکور و پدیکور انجام می‌دهید؛ ست مانیکور را برای خودتان تهیه کنید.

۵.  علاوه بر این، قبل از اینکه از ابزار مانیکور استفاده کنید، حواستان باشد که همه‌ی وسایل کاملا ضدعفونی شده باشند. اگر آنها درست تمیز نشده باشند، می‌توانند عامل انتقال باکتری‌ها و قارچ‌ها به ناخن و پوست شما باشند. 

۶.  اگر میخواهید لاک رنگ قرمز روشن یا نارنجی استفاده کنید، با استفاده از یک لایه رنگ  لاک پایه، جلوی تغییر رنگ ناخنتان را از بگیرید. اگر ناخن‌های شما بعد از لاک زدن تغییر رنگ دادند و زرد شدند، ناخن های شما باید در چند هفته به رنگ طبیعی بازگردند، البته اگر دوباره همان لاک را نزنید.

۷.  در حالی که بعضی از مردم تمایل دارند که ناخنشان با لاک زدن تقویت شود، هیچ شواهد علمی وجود ندارد که پوشاندن ناخن با ژلاتین و مواد اینچنینی، ناخن‌ها را محکم‌تر وقوی‌تر می‌کند. لاک‌هایی که حاوی ترکیبات تقویت کننده هستند، سفتی ناخن را احتمالا افزایش می‌دهند که باز ممکن است ناخن‌ها بیشتر بشکنند.

۸.  مشکلات ناخنتان با ناخن‌های مصنوعی نپوشانید، ممکن است که آن‌ها را بدتر کند. ناخن مصنوعی برای افرادی که مستعد ابتلا به عفونت‌های قارچی هستند و یا ناخن‌های شکننده دارند توصیه نمی‌شود. برای افرادی که ناخن‌های سالم دارند،تا زمانی که به طور مداوم و طولانی مدت استفاده نشوند، ناخن مصنوعی مشکلی ایجاد نمی‌کند.

بهتر است که بدانید از چه موادی در ناخن مصنوعی شما استفاده می‌شود، ممکن است این مواد در برخی حساسیت ایجاد کند.قبل از امتحان کردن متوجه نمی‌شوید که حساسیت دارید یا نه؛ اگر روزی روی ناخن دانه‌ پیدا شد و یا دچار خارش یا حساسیت شد بتوانید به پزشکتان بگویید که از چه محصولاتی را استفاده می کنید.

اگر سوالات و یا نگرانی هایی در مورد مراقبت از ناخن های خود دارید، به یک متخصص پوست مراجعه کنید. بیماری‌ها و ضایعات ناخن ممکن است که در طولانی مدت مشکلات زیادی برای شما ایجاد کند.

برگرفته از: aad.org

مطالب مرتبط