ظرافت زندگی: ۱۲ ایده برای کادویی روز مادر و روز زن

نوشته

روز احترام به یگانه انسان دوست داشتنی زندگی‌مان، کسی که ساعت‌ها پشت در مدرسه منتظرمان بود، کسی که خوب می‌داند از مزه‌ی چه کیکی خوشمان می‌آید،‌ کسی که ظرافت‌ها و نکات ریز زندگی‌مان را  می‌شناسد و هر چند وقت یک بار به ما یادآوری می‌کند که دلخوشی‌ها کم نیست. کسی که بی قید شرط به ما عشق می‌ورزد و همواره به فکر خوشی ماست.

روز مادر و روز زن. روزی برای یادآوری محبت‌های انسان‌های عزیز زندگی‌مان و بهانه‌ای برای کنار هم بودن. روزی که به ما یادآوری می‌کند که بی رخ یار جانان زندگی خوش نمی‌شود، روی مادر جایگزینی ندارد و…

همه این حرف‌ها را زدیم تا به این نقطه برسیم. چگونه برای این عزیزان یک کادویی در خورشان بدهیم؟ چه گزینه‌های مناسب حالشان است و به دلشان می‌نشیند؟

ما در ادامه در راستای این مسئله تلاشی خواهیم کرد تا روز مادر سال ۹۶ و روز زن سال ۹۶ با دست‌های بازتر کادویی‌هایمان را انتخاب کنیم.

۱. گردن بندی از جنس صدایی که دوست می‌دارند

 یک جمله‌ای که عمیقاْ دوست دارید به مادر یا عزیزتان بگویید را ضبط کنید

این صدا را می توانید به سایت soundwave.love بفرستید و بعد از چند هفته گردن بندی از شکل موج آن صدا خواهید داشت. این گردن‌ بند‌ها را می‌توانید در انواع اندازه‌ها و جنس های مختلف سفارش دهید. ادعای سازنده‌ی آن این است که در هر کجای عالم می‌تواند این اثر را دست شما برساند.

برای مثال می‌توانید یک جمله مانند «دوست دارم» برای مادر یا عزیزتان را ضبط کنید و برای این سایت بفرستید تا در نهایت این جمله‌ی‌تان به شکل گردن بندی مانند زیر در بیاید:

کادویی روز مادر
عکس از bza.biz

این یک کادویی خیلی خاص است و قطعاً  همواره در خاطرشان خواهد ماند

۲. یک کتابخانه‌ی کوچک

یک کتابخانه‌ی کوچک برای مادران و خانم‌هایی که عمیقاً از خواندن کتاب لذت می‌برند. خریدن کتاب برای این افراد شاید کار سختی باشد  ( بخصوص اگر مادر یا خانم مورد نظر در جنس کتاب‌هایی که می‌خواند حساس باشد)

ولی یک کتابخانه در عوض می‌تواند جایی دلنشین برای کتاب‌های مورد علاقه‌ی شان باشد. سلیقه‌ به خرج دهید و یادتان باشد که بیشتر از همه چی به دل شان می‌نشیند. شاید تنوع در کارهای مختلف برای شما مهم باشد و یا یک کار بخصوص موردنظرتان باشد.

عکس از lindaberner

۳. گل و گلدان

یک گلدان زیبا  و خوش رنگ برای افرادی که دلشان با طبیعت است و از نگهداری این موجودات لذت می‌برند.

گل‌هایی را انتخاب کنید که نگه‌داری‌شان خیلی طاقت فرسا نباشد و با توجه به  آب و هوای جایی که قرار است قرار بگیرد انتخاب کنید .

عکس از bogoten

۴. آشپز برای یک روز

یک آشپز استخدام کنید و یک نهار یا شامی در خور جمعتان درست کنید.

دور هم یک روز خاطره‌ساز درست کنید و با استخدام یک آشپز می‌توانید بیشتر از یک کادویی یک سوپرایز درست حسابی برایشان فراهم کنید. غذاهایی که برای مادر یا عزیزتان چندان آسان نیست،‌ یا بد قلق هستند. همه را در یک روز امتحان کنید و از این روز بخصوص تماماً‌استفاده کنید.

این برای مادر یا خانم‌هایی که اغلب تمایلی برای آشپزی ندارند می‌تواند یک گزینه‌ نو و جالبی باشد

به سمت کارین و آشپز مراسم

عکس از mpthewarren

۵. یک باغچه برای تمام فصول

از خریدن هر ساله‌ی گل خسته شدید؟ بجایش یک ایده‌‌ای دیگر بزنید.

به عنوان یک گزینه‌ی جدید یک باغبان برای عزیزانی که علاقه‌ی زیادی به باغچه و باغبانی دارند بگیرید. با هم و در کنار هم چندین ساعت وقت بگذارید و به آن ایده‌الی که همیشه مادر یا عزیزتان در نظر داشت برسید. از طراح منظر می‌توانید استفاده کنید و علاوه بر باغبانی و باغچه‌بانی تغییراتی اساسی‌تر به فضای بیرون خانه‌ی تان بدهید. ما اطلاعات بیشتری در پست دیگرمان در مورد طراحی منظر گذاشته‌ایم آن را از دست ندهید.

به سمت کارین و طراحی منظر

عکس از goodlayers

۶. عکس یادگاری

می‌توانید در برنامه‌ای که برای عزیزتان در نظر گرفتید در حین و یا آخر برنامه یک عکس یادگاری بگیرید تا این برنامه برای شما و عزیزانتان خاطره شود.

بخصوص برای مادرانی که بیشتر از هر کار دیگر دوست دارند این دور هم بودن را باهم جشن بگیرند و از این موقعیت به بهترین نحو استفاده کنند.

یک عکاس استخدام کنید تا دل عزیزتان – البته اگر علاقه‌ی زیادی به این کار دارند! – را شاد و خوش کنید.

به سمت کارین و عکاسی

عکس از beingfiftysomething

۷. کلاس‌های آموزشی

عزیزتان علاقه‌ی وافر به ورزش یا هنری خاص دارد ولی همیشه یادگیری آنرا پشت گوش می‌اندازد؟ جریان زندگی جایی برای این کارها برایشان نگذاشته است؟

شما به عنوان یک یاد‌آوری و یک راهی برای شروع این کار به آن‌ها این موقعیت را بدهید که درگیر این کلاس‌ها شود و حداقل برای چند جلسه دست و پنجه نرم کند.

حداقل اتفاقی که می‌افتد این است که عزیزتان برای حداقل یک بار با این ورزش یا هنر آشنا شده است و شاید هم در آینده یک فرد مجرب در آن زمینه شود. شما این گزینه‌ها را برایشان باز کنید.

به سمت کارین و آموزش

عکس از entitymag

۸. قهوه‌ساز فرانسوی

برای عزیزانی که روزشان را نمی‌توانند بدون قهوه شروع نکنند، بهترین گزینه شاید قهوه ساز باشد. قهوه‌سازی که نقش و طرح زیبایی دارد و علاوه بر کاربرد زندگانی آن از نظر بصری نیز به دل می‌نشیند.

عکس از frenchpresscoffee

۹. درخت شجره‌نامه‌ی تان

درخت شجره‌نامه‌ی تان را نقاشی کنید و یا بسپرید که نقاشی کنند و اسامی همه‌ی فامیل‌هایتان را برروی آن قرار دهید. برای مادرانی که سال‌های خاطرات خاله، دایی،‌ بابابزرگ و مامان بزرگ را به ما گفته است ( و هر کدام را حداقل چندین بار تکرار کرده است) این کادویی کوچک می‌تواند روزش را روشن کند و خاطره‌ی خوشی از آن دوران را برای آن‌ها زنده کند

عکس از charliesdrawings

۱۰.  وسایل آرایش

اگر عزیزتان ارزش زیادی برای آرایش با کیفیت بالا قائل است این لذت را از آنها محروم نکنید و به آن‌ها یک پک مناسب از وسایل آرایشی بدهید. هر آنچه که ممکن است دوست داشته باشد و بدردشان می‌خورد را در یک جا به آن‌ها بدهید و قبل از هر اقدامی مطمئن شوید که به این کالا نیاز دارند.

عکس از youtube

۱۱. دفتری برای نقاشی

برای مادر یا عزیزانی که از نقاشی لذت می‌برند از دفتر‌های نقاشی برای بزرگسالان استفاده کنید. انواع و اقسام دفتر نقاشی همراه با لوازم موردنیازشان را می‌توانید تهیه کنید و روزشان و سالشان را خوش رنگ‌تر از سال پیش کنید.

همچنین می‌توانید از کتاب‌های نقاشی برای بزرگسالان که در آن طرح‌هایی را گذاشته‌اند و می توانید از آن‌ها استفاده کنید.

عکس از businessinsider

۱۲. طرحی دیگر برای خانه

اگر دکوراسیون و زیبایی خانه برای عزیزتان مهم است طراحی خانه‌تان را عوض کنید. تنوعی به طرح‌های دیوار‌ها، چینش مبلمان و دیگر نکاتی که یحتمل برای عزیزتان مهم باشد. با هم در این روز می‌توانید یک کادویی مناسب در قالب یک ایده‌ای نو بدهید.

به سمت کارین و طراحی داخلی

عکس از elledecor

اقتباسی از : https://www.realsimple.com/holidays…/holidays/mothers-day/mothers-day-gift-ideas https://www.thumbtack.com/blog/mothers-day-gifts