۴ پرسش پیش از شروع یادگیری پیانو در بزرگسالی

نوشته

 یادگیری یک هنر در بزرگسالی، در اوج مشغله می‌تواند آغاز یک تغییر در روزمرگی زندگی شما باشد. تصمیم به نواختن ساز می‌تواند اثرات مثبتی در زندگی افراد بگذارد.برخی به خاطر دغدغه‌ها و روزمرگی‌ها یادگیری ساز دلخواهشان را عقب می‌اندازند.

در ادامه ۴ پرسش را می‌خوانیم که با پاسخ دادن به آن‌ها برای شروع یادگیری ساز پیانو آماده می‌شوید.

شروع یادگیری موسیقی

۱.  یادگیری پیانو چه مدت زمان برای من طول می‌کشد؟

شاید شما مانند یک کودک بتوانید بدون درگیری و دغدغه نواختن پیانو یاد بگیرید؛ این خیلی خوب است اما واقعا برای چه چیزی می‌خواهید نواختن پیانو را شروع کنید؟ پاسخ به این سوال مدت یادگیری ساز و نظمِ برنامه شما را مشخص می‌کند. آیا می‌خواهید که در کنسرت‌های موسیقی، پیانو بنوازید؟ یا علاقه‌مندید که در مهمانی‌ها موسیقی محبوبتان را خودتان بنوازید؟ کنکاش کنید چه چیزی انگیزه شما برای یادگیری را تقویت می‌کند. وقتی که هدف اصلی‌تان را بدانید واقع‌بینانه‌تر می‌توانید زمانی که برای یادگیری می‌گذارید را تعیین کنید، زمان یادگیری را تخمین بزنید و پیشرفتتان را اندازه‌گیری کنید.

۲.تدریس خصوصی در منزل، آموزشگاه یا فیلم‌های آموزشی؟

با افزایش دسترسی به اینترنت، محتوا برای آموزش مجازی سازهای مختلف به راحتی در دسترس است. اما نباید ویژگی‌های خوب تدریس اساتید را فراموش کنید. اگر یادگیری پیانو اولین تجربه موسیقیایی شماست، بهتر است که کمی با دقت‌تر در این رابطه تصمیم بگیرید. یادگیری در حضور استاد ویژگی‌های خوبی مانند تشخیص سریع اشتباهات و جلوگیری از اتلاف وقت دارد. از طرفی هماهنگ‌کردن یک استاد با زمان خالیِ برنامه هفتگی‌تان و همینطور متناسب بودن با بودجه شما ممکن است دشوار به نظر بیاید. در قسمت آموزش پیانو کارین می توانید به سادگی زمان مناسب یادگیری‌تان و حدود بودجه مدنظرتان را مشخص کنید و پس از آن با اساتید پیانویی که شرایط شما را پذیرفته‌اند در تماس باشید.

تدریس خصوصی یا خودآموزی
عکس از: find-out-about

۳. سبک مورد علاقه‌؟

چه نوع موسیقی را می٬خواهید بنوازید؟ آهنگ های کلاسیک، جاز یا پاپ؟ پاسخ به این سوال روش و زمان یادگیری شما را تعیین می‌کند. به طور معمول نواختن موسیقی کلاسیک زمان بیشتری از شما خواهد برد.

۴. خرید پیانو؟ آکوستیک یا دیجیتال؟

فرقی ندارد که چه سبکی انتخاب کرده‌اید یا چه مقدار زمان برای یادگیری می‌گذارید، شما برای پیشرفت نیاز به تمرین دارید. اگر تصمیم به تهیه‌ی ساز پیانو گرفته‌اید، اولین سوالی که با آن مواجه می‌شوید انتخاب بین پیانوی آکوستیک و دیجیتال است. اکثر نوازندگان صدای یک پیانوی آکوستیک را ترجیح می‌دهند از طرفی پیانوی دیجیتال مزایای خودش را دارد؛ مانند مناسب بودن برای فضاهای آپارتمانی، تنظیم نسبتا ثابت و عدم نیاز به کوک حرفه‌ایِ ساز و حمل و نقل راحت.

مطالب مرتبط

article-image
موسیقی

برای نوای خوش: ۵ نکته که باید قبل از شروع آموزش ویولن بدانید

 چهار فصل ویوالدی، قطعه‌های باخ یا شاید سونات برامز، شاید هم علاقه‌ی‌تان بیشتر سمت قطعات ایرانی باشد؟ اگر صدای ساز ویولن برای شما خوشآیند است یا صرفا علاقه دارید که این ساز را در...