منابع مورد نیاز برای گرفتن بهترین نتیجه‌ها در آزمون آیلتسIELTS

نوشته

موفق شدن در آزمون آیلتس راه‌ها و قلق‌های خودش را دارد. بعضی‌ها به یک معلم اعتماد می‌کنند و کل فرآیند آموزششان را به آن‌ها می‌سپارند، بعضی دیگر دوست دارند که خودشان با استفاده از منابع موجود برای این آزمون آماده شوند. در این مطلب کتاب‌ها، سایت‌ها و ویدئوهایی که برای آمادگی آزمون آیلتس می‌تواند که به شما کمک کند را معرفی می‌کنیم.

بخش اول: کتاب‌هایی برای آمادگی آزمون آیلتس

The Official Cambridge Guide to IELTS

این یک راهنمای کامل برای کسانی است که می‌خواهند در آزمون آیلتش شرکت کنند. در این کتاب هر ۴ بخش آزمون( نوشتن، خواندن، صحبت کردن و شنیدن) پوشش داده شده است. افراد می‌توانند با دنبال کردن گام به گام نکات این کتاب، استراتژی‌های آزمون دادن و مهارت‌های لازم برای آزمون را یاد بگیرند.

Cambridge IELTS

این سری کتاب‌ها شامل آزمون‌های معتبر آیلتس است که انتشارات کمبریج آن‌ها را منتشر کرده است. از این مجموعه تا به الان ۱۳ جلد منتشر شده است. هر جلد شامل ۴ آزمون واقعی آیلتس است و جلد ۱۳ آن جدیدترین آن است.

 سوالات و موضوعاتی که برای بخش اسپیکینگ در این  کتاب ذکر شده محدود است و برای آمادگی کافی نیست. با مراجعه با این منبع می توانید موضوعات دیگری هم به رایگان دریافت کنید. به هر کسی توصیه می‌شود اینکه تعدادی از آزمون‌های این کتاب را حتما قبل آزمون اصلی بدهند.

English Collocations in Use

اگر می‌خواهید که مثل یک انگلیسی زبان اصیل به نظر بیایید، این کتاب را نگاه کنید. هدف این کتاب بهبود استایل نوشتن و صحبت کردن شماست. این کتاب ۶۰  درس دوصفحه‌ای دارد که شامل درسنامه و تمرین است. در مجموع این کتاب بیش از ۱۵۰۰ عبارت به شما یاد می‌دهد. این کتاب برای افرادی که سطحشان متوسط و بیشتر از آن است مناسب است.


English Vocabulary in Use

یکی از معروف‌ترین کتاب‌های زبان برای ایرانی‌ها همین کتاب است. این سری کتاب از مراحل ابتدایی تا پیشرفته را در ۳ جلد پوشش داده است. این کتاب انتخاب خوبی برای کسانی است که می‌خواهند دایره لغاتشان را برای آزمون گسترش دهند. این کتاب یکی از پرفروش ترین کتاب‌های زبان در جهان است.

ادامه این لیست را میتوانید در لینک «Top 12 IELTS Preparation Books» دنبال کنید. در این لینک ۱۲ کتاب مناسب برای آمادگی آزمون آیلتس معرفی شده است.

بخش دوم: منابع آنلاین، سایت ها و ویدئوها

IELTS Buddy

این وبسایت یکی از بهترین ها برای شرکت کنندگان در آزمون آیلتس است.. این سایت مدل‌های پاسخگویی به سوالات را جمع‌آوری می‌کند و هر کدام را تجزیه و تحلیل می‌کند و به شما می‌گوید که هر نوع پاسخحدودا چه نمره‌ای را دریافت خواهد کرد.

علاوه براین مجموعه‌ی رایگان خوبی از توصیه‌های اساتید، درس‌های دستور زبان و نمونه سوالات است.

The British Council

این وبسایت منابع یادگیری خیلی زیادی برای شرکت‌کنندگان در آزمون دارد.

فیلم و توصیه از افرادی که در این آزمون نمره بالایی کسب کردند، راهنمایی‌های عملی در مورد نحوه آماده شدن برای آزمون، بازی‌های آنلاین و سرگرم کننده برای کمک به گسترش دایره لغات و دستور زبان، پادکست و مجلات برای زبان آموزان انگلیسی همه این منابع را در این سایت می‌توانید پیدا کنید.

EngVid

این وب سایت صدها ویدیو رایگان را ارائه می دهد تا به شما در بهبود واژگان و دستور زبان انگلیسی کمک کند.

فیلم های بسیاری وجود دارند که موضوعات پیچیده ای مانند اصطلاحات و حتی موضوعات پیشرفته مانند تمایز بین لهجه های مختلف را توضیح می دهند. این یک منبع عالی است، مخصوصا برای استفاده از صداهای کلمات جدید و اطمینان از اینکه تلفظ درست را می کنید.

IELTS for Free

آیا شما به دنبال آزمون‌های آیلتس برای خواندن، نوشتن، گوش دادن یا صحبت کردن هستید؟ این وبسایت دارای یک کتابخانه عظیم از مقالات گذشته و نمونه امتحانات است. همچنین منابع زیادی برای کمک به بهبود دستور زبان و یادگیری لغات جدید نیز وجود دارد.

IELTS Liz

این کانال یوتیوب متعلق به لیز، معلم بسیار باتجربه و محبوب زبان انگلیسی است که ده‌ها ویدیو عالی کاملا رایگان در اختیار افراد گذاشته است. وبسایت «ieltsliz.com» را هم متعلق به ایشان است و می‌توانید از اینجا هم او را دنبال کنید.

هر فیلم بر روی مهارتهایی که شما در بخش‌های مختلف آزمون باید داشته باشید تمرکز می‌کند، به همین خاطر به راحتی ویدئویی که برایتان مفید است را پیدا می‌کنید. لیز حتی برخی از موضوعاتی را که ممکن است هرگز به آن فکر نکنید، مثل چطور سلام کردن به کسی که قرار است در بخش «صحبت کردن» با شما مصاحبه کند.

IELTS-Simon

دوست دارید که بدانید مصاحبه‌گرهای آزمون به چه چیزی فکر می‌کنید؟ این وبسایت متعلق به یکی از مصاحبه‌گرهای آزمون است. این سایت تمرین‌های زیادی دارد. یکی از ویژگی‌های مطالب این سایت، یاد دادن نحوه برخورد با هر یک از سوالات و بخش‌های آزمون از زبان یکی از مصاحبه‌گیرنده‌های آزمون است.

برگرفته از: eurocentres.com

 خواندن و یادگرفتن مطالب هر کدام از این منابع، به تنهایی می‌تواند به شما آمادگی بدهد، اما آیا این آمادگی کافی است و شما را به نمره دلخواهتان می‌رساند؟ آیا زمان کافی دارید که به طور موثر مطالب این منابع را یاد بگیرید؟ گرفتن معلم خصوصی یا مراجعه به آموزشگاه‌هایی که به آن‌ها اعتماد دارید، به شما اطمینان خاطر می‌دهد که زمان محدودتان را به دست کسانی دادید که این مسیر را چندین بار طی کرده‌اند.

در کارین می‌توانید دغدغه پیدا کردن استاد را به آسانی رفع کنید. با ثبت یک درخواست در کارین می‌توانید هر سوالی که از مربی‌ها دارید بپرسید و شرایطتان، زمان مناسب برای کلاس و محدوده آن را مشخص کنید. اساتید درخواست شما را می‌بینند و اگر شرایطشان با شرایط شما مطابقت داشت به شما پاسخ می‌دهند، هزینه تدریسشان را مشخص می‌کنند. و نهایتا شما می‌توانید با مقایسه و صحبت با هر کدام از این افراد خیلی راحت استاد دلخواهتان را پیدا کنید و آمادگی برای آزمون آیلتس را بی‌دغدغه شروع کنید.

  اساتید زبان انگلیسی در کارین

 

 

مطالب مرتبط

article-image
آموزش

آبرنگ، آکریلیک یا رنگ روغن، کدام رنگ را برای نقاشی‌هایتان انتخاب می‌کنید؟

هر رنگی بافت و حس و حال مخصوص به خودش را دارد. برای کسانی که می‌خواهند نقاشی کشیدن با رنگ‌ها را شروع کند، یکی از جذاب‌ترین تصمیم‌ها، انتخاب رنگ و ابزار مورد نظرشون است....