نکاتی درباره برگزاری جشن عروسی در فصل بهار

نوشته

تابستان فصل شلوغی برای برگزاری عروسی است، اکثر عروس و دامادها ترجیح می‌دهند که جشن عروسی خود را در تابستان برگزار کنند.در بهار گل‌ها تازه باز شدند، آفتاب برگ‌ها را تیره نکرده است و خبری از گرمای خرماپزان تیر و مرداد نیست. سبزروشن و طراوت،آفتاب گرم و روزهای نسبتا بلند ویژگی‌های منحصربه‌فرد بهار است. این جشن عروسی در این حال و هوا موقعیتیست که هر عروس و دامادی می‌توانند آرزوی آن را داشته باشند. اما این زیبایی و هوای عالی برگزاری مراسم را بدون چالش نمی گذارد. در این مطلب ۴ توصیه برای برگزاری جشن عروسی در فصل بهار را با هم می‌‌‌خوانیم.

برای تغییرات پیش‌بینی نشده هوا آماده باشید

آمادگی برای هر تغییرِ پیش‌بینی‌نشده‌ی هوا، نکته‌ای که همیشه عروس و دامادها باید حواسشان به آن باشد.مخصوصا اگر قصد دارند که جشن خود را در بهار برگزار کنند. اگر برنامه‌ریزی عروسی به گونه‌ایست که جشن را در محیط باز ویا باغ می‌خواهید برگزار کنید، باران‌های ناگهانی بهار را در خاطر داشته باشید. بهتر است که در باغ یک ساختمان قرار داشته باشد و آمادگی پذیرایی در آن را داشته باشید.اگر محیط باغ، سالن و محوطه سربسته هم همراه داشت(باغ – تالار) که چه بهتر در غیر اینصورت نصب سایه‌بان می‌تواند جشن شما را از یک موقعیت پیش‌بینی نشده نجات بدهد.

اگر قصد برگزاری جشن عروسی در فضای باز دارید خواندن مطلب «رزها‌ی قرمز: ۵ نکته در مورد برگزاری مراسم عروسی در فضای باز» را به شما توصیه می کنیم.

برنامه ریزی مراسم عروسی در کارین

دکوراسیون عروسی، گل آرایی مراسم عروسی در یک روز بهاری
عکس از : samhurdphotography

دکورهای فصلی وساده

اگر در فضای باز بهار مراسم عروسی خود را برگزار می کنید می‌توانید از چتر به عنوان وسایل تزیینی استفاده کنید، در اینصورت برای مواقع ضروری نیز آن‌ها را خواهید داشت. چترهایی را انتخاب کنید که با تم رنگ عروسی مطابقت داشته باشد. برای عروس‌ و داماد و ساقدوش‌ها حتما چتر درنظر داشته باشید. می‌توانید آن‌ها را در یک سبد قرار دهید و تزیین کنید. این یک ایده عالی و کاربردی برای باران‌های بهاری است؛ هم برای وقت غافلگیر شدن چتر تعبیه کردید و هم یک دکور زیبا برای مراسمتان ساختید.

از برگ‌های تازه برای تزیین میز استفاده کنید

انتخاب گل‌های تازه بهاری برای تزیین میز، یک انتخاب درخشان و زیباست؛ اما می‌توانید برای تزیین میزهای عروسی از ایده‌های دیگری هم استفاده کنید. در تزیین میز بیشتر از برگ استفاده کنید تا گل.

این کار هم هزینه تزیینات را کمتر می‌کند و هم زیبایی خاصی به میزها می‌بخشد.  سبزی و لطافت طبیعت با این کار به مراسم شما جلوه دیگری می‌بخشد.

استفاده از برگ در تزیین میز، طراوت متفاوتی به مراسم شما می‌دهد.
استفاده از برگ در تزیین میز، طراوت متفاوتی به مراسم شما می‌دهد.

روی یک میز مستطیلی‌شکل، گیاهان سبز و برگ‌ها  را به عنوان رانر  بچینید و با چند گل رنگی و یا گل های خودرو بهاری آن را تزینن کنید.

در این سایت آموزش تصویری تزیین و دیزاین میز عروس آمده است؛ می‌توانید یاد بگیرید که چطور با  برگ‌های سبز میزهای عروسی را تزیین کنید.

در این سایت  ۴۰ مدل جالب برای تزیین میز عروسی با برگ و شمع است را ببینید.

گل آرایی عروسی در کارین

رنگ های نرم و لطیف بهاری

بهار فصل رنگ‌هایی مانند صورتی لطیف و بنفش است . شکوفه‌ها و گل‌ها همه رنگ ها ی لطیف و نرمی دارند. تم رنگ عروسی می تواند که صورتی خیلی روشن  و یا بژ روشن باشد. می‌توانید از طبیعت ایده بگیرید و این رنگ‌ها را با رنگ‌های پررنگ‌تر و پرانرژی‌تری ترکیب کنید و با استفاده از این تضاد هم لطافت بهاری را در مراسم خود داشته باشید و هم انرژی رنگ‌های پررنگی مانند بنفش.

 

اگر می‌خواهید که در این فصل هیجان‌انگیز و زیبا، با ایده‌های خلاقانه مراسم عروسی خود را متفاوت کنید «شمع‌ها را روشن کنید:چند ایده‌ برای عروسی متفاوت» از دست ندهید.

همه چیز برای داشتن یک جشن عالی

برگرفته از: thumbtack

مطالب مرتبط

article-image
مراسم

مثل شیر، مثل خرگوش:‌ ۵ ایده برای نقاشی روی صورت کودکان و نوجوانان

چه جشن تولد باشد، چه مراسم عروسی و هر رویداد خوش دیگری، کودکانان و نوجوانان شلوغ‌ترینِ جمعند. دلشان خوش به هزاران دلیل بی‌دلیل است و سرگرم‌ کردنشان اگر سخت نباشد، به هیچ وجه آسان...
article-image
مراسم

شمع و شادی: چگونه سه ساعت مراسم و دورهمی عالی ای داشته باشیم؟

جمع دوستان و دورهمی به صورت یک مراسم، تشریفات ، جشن تولد، جشن فارغ‌التحصیلی یا هر بهانه‌ی دیگری که می‌توانیم بخاطر آن چند ساعتی بیشتر کنار یکدیگر باشیم. البته که ایده‌های معمول تکراری شده‌اند...