اسکواش یا تنیس، کدام ورزش سخت‌تری است؟

نوشته

تنیس یا اسکواش؟ انتخاب برای شروع یک ورزش راکتی شاید انتخاب خیلی سختی نباشد. این ورزش‌ها با همدیگر تفاوت‌های زیادی دارند که باعث  می‌شود انتخاب بین تنیس، اسکواش یا حتی بدمینتون و پینگ  پونگ خیلی سخت نباشد.ما میخواهیم از ویژگی‌هایی مثل شرایط و یا هزینه آموزش بگذریم وببینیم که کدام یک از این دو ورزش سخت‌تر هستند. البته بررسی سختی و مقایسه آن در بین دو ورزش شاید چندان معنی‌دار به نظر نرسد به همین خاطر چند ویژگی را در هر دو این ورزش‌ها بررسی می‌کنیم.

زمین بازی

زمین تنیس بزرگتر از زمین اسکواش است و به همین دلیل بازیکن باید مساحت بزرگتری . درا پوشش دهد. در مطالعات جدید دی ه شده که در بازی تنیس به طور میانگین کدر کمتر از ۲ ثانیه در طول طمین حرکت می کنند.

زمین اسکواش از زمین تنیس کوچکتر است و در هر چهار سمتش دیوار دارد.هر دو بازیکن در یک زمین بازی می‌کنند. درست است که بازیکنان باید محدوده کمتری را پوشش دهند اما همواره باید در حال حرکت باشند و سرعت عمل داشته باشند.

با وجود تفاوت عمده این دو ورزش، می‌توان گفت که از نظر  سختی بابت در این زمینه تقریبا برابرند.

تجهیزات

راکت تنیس از نظر اندازه و وزن تنوع زیادی دارد. .وزن راکت تنیس بسته به جنس و فریم دسته به طور میانگین بین ۲۵۰ تا ۳۲۵ گرم تغییر می‌کند. وزن سنگین‌ترین توپ تنیس حدودا ۶۰  گرم است.

راکت اسکواش از راکت تنیس به مراتب سبک‌تر است و چیزی حدود ۱۱۰ تا ۱۷۵ گرم وزن دارد. توپ اسکواش به طور کلی از نظر اندازه کوچکتر از توپ تنیس است و وزنش هم حدودا ۲۵ گرم است. در نتیجه به طور کلی تجهیزات اسکواش سبک‌تر و کار با آن راحت‌تر از تنیس است.

سرعت بازی در تنیس از سرعت بازی اسکواش کمتر  است.

سرویس زدن

سختترین بخش یک بازی تنیس سرویس است.یک سرویس بد به راحتی به حریف مقابل فرصت و موقیت حمله را می‌دهد در عوض  یک سرویس خوب در تنیس به راحتی منجر به امتیاز مستقیم خواهد شد.

سرویس در رقابت‌های اسکواش  به اندازه تنیس کلیدی و حساس نیست. تنها نکته بازیکنان ماهر با عوض کردن نقطه ای که سرویسشان به آن میخورد می توانند حریفشان را سورپرایز کنند. برخلاف تنیس بازیکنان اسکواش به ندرت به امتیاز سرویس اتکا می‌کنند. گرفتن امتیاز سرویس در اسکواش به خاطر اینکه حریف باید بازگشت توپ از دیوار را پاسخ بدهد، سختتر است. در نتیجه سرویس زدن در تنیس کار حساس‌تر به مراتب سخت‌تری نسبت به اسکواش است.

آمادگی جسمانی

یک رقابت تنیس در سطوح پیشرفته می‌تواند خیلی طولانی و خسته‌کننده باشد. رقابت‌های حرفه‌ای می‌تواند حتی تا ۴ الی ۵ ساعت هم طول بکشد و در سطح باشگاه‌ها یک بازی انفرادی، ۱ الی ۲ ساعت طول می‌کشد و افراد با آمادگی جسمانی متوسط هم می‌توانند که تنیس را به خوبی بازی کنند. برای کمتر کردن حرکت در بازی، می‌توان بازی دوبل (دو نفره) بازی کرد. و از بازی خود لذت ببرند. تکنیک‌های نامناسب و یا اجرای اشتباه تکنیک‌ها می‌تواند زمینه مصدومیت معروف تنیس‌بازها، آرنج تنیس‌بازان، را فراهم کند.

در مقابل در اسکواش آمادگی جسمانی حرف اول را می‌زند. زمان معمول برای بازی ها در سطح باشگاهی حدود ۴۰ دقیقه است. بازیکنان اسکواش به طور پیوسته در حرکت و جنبش هستند. در یک دوره زمانی کوتاه باید سریع حرکت بکنند  و ضربه خود را کامل کنند. مصدومیت مرسوم دراسکواش آسیب‌دیدگی زانوست. چون دو بازیکن نزدیک به هم و در یک زمین بازی می کنند، امکان این وجود دارد که راکت حریف به بدن فرد بخورد.

در کارین می‌توانید دغدغه پیدا کردن مربی  را به آسانی رفع کنید. با ثبت یک درخواست در کارین می‌توانید هر سوالی که از مربی‌ها دارید بپرسید و شرایطتان، زمان مناسب برای کلاس و محدوده آن را مشخص کنید. مربیان درخواست شما را می‌بینند و اگر شرایطشان با شرایط شما مطابقت داشت به شما پاسخ می‌دهند، هزینه تدریسشان را مشخص می‌کنند. و نهایتا شما می‌توانید با مقایسه و صحبت با هر کدام از این افراد خیلی راحت مربی دلخواهتان را پیدا کنید و آموزش ورزش دلخواهتان را شروع کنید.

آموزش ورزش

 برگرفته از : racquetsocial.com

مطالب مرتبط

article-image
آموزش

۱۷ نکته دفاع شخصی و آموزش دفاع شخصی به همراه چند فیلم آموزشی

 امنیت یکی از قسمت‌های مهم زندگی ماست. امنیت باعث می‌شود که خیالمان راحت باشد و با خیالی آسوده به کارهای روزانه‌ی‌مان برسیم. به همین خاطر دانستن نکات مختلف دفاع شخصی و آموزش دفاع شخصی...