انتخاب کاغذدیواری: دیوارهایی که همیشه دوستشان دارید

نوشته

 رنگ و یا کاغذدیواری در طرح یک خانه نقش خیلی مهمی دارد . دنیای کاغذدیواری‌ها پر از نقش و رنگ‌های متنوع و زیبا است. همین تنوع و زیبایی باعث می‌شود که هنگام خرید کاغذدیواری، سخت تصمیم بگیریم. بعد از قیمت کاغذدیواری که خیلی وقت‌ها تصمیم ما را محدود می‌کند به چه چیزی باید دقت کنیم؟ چه انتخاب‌هایی برای خانه ما مناسب نیست و هر نقشی چه حال‌وهوایی را به خانه ما می‌آورد؟ در ادامه می‌خواهیم تا حدی به این سوالات پاسخ دهیم.

حس و حال اتاقتان را دریابید

اولین چیزی که برای انتخاب طرح باید در نظر بگیرید همخوانی نقش و رنگ با حس‌وحالیست که از اتاق انتظار دارید.

برای مثال اگر دوست دارید که اتاقتان فضای خوش و احساسی داشته باشد؛ کاغذدیواری با طرح داماس یا داماسک و گل‌های بزرگ با نقش‌ها و خطوط ظریف، رنگ ‌های پاستلی و شاداب را امتحان کنید.

یا اگر یک فضای ساده و مینیمال در عین حال مدرن را دوست دارید، کاغذدیواری با الگوهای هندسی را در نظر داشته باشید. رنگ‌های متالیک و یا  خنثی هم سادگی به فضای شما می‌بخشد.

رنگ پاستلی چیست؟

به رنگ های شاد، روشن و مات، رنگ پاستلی می‌گویند. رنگ‌های پاستلی حس شادابی و ملایمت خاصی با خود دارند و فضا را باز و روشن نشان می‌دهد. این رنگ‌ها به طور سنتی در اتاق‌خواب و سرویس حمام استفاده می‌شود. هنگام استفاده از رنگ‌های پاستلی حواستان به یکنواختی و کسالت در فضا باشد.

کاغذدیواری برای پذیرایی

 برنامه‌تان برای دیوارها چیست؟

می‌خواهید که همه‌ی دیوارها را کاغذدیواری کنید یا بخشی از یک دیوار را؟ با توجه به طراحی و چیدمان خانه تصور اولیه‌ای برای خرید  کاغذدیواری داشته باشید. با توجه به تصمیم شما، طرح‌های مناسب مشخص می‌شوند.

 همه دیوارها کاغذدیواری داشته باشند

یک طرح ساده و کلاسیک با خطوط باریک می‌تواند برای پوشاندن کل اتاق مناسب باشد. طرح‌های با نقش‌ درشت شاید بر فضای اتاق غلبه می‌کنند، این کاغذدیواری‌ها برای اتاق‌های کوچک خیلی مناسب نیستند.

 کاغذدیواری برای یک دیوار

زمانی که برای یکی از دیوارهای اتاق کاغذدیواری می‌خواهید؛ کاغذدیواری‌های گلدار و یا حتی شلوغ مناسب هستند. با توجه به اینکه کدام دیوار را انتخاب کرده‌اید، رنگ دیوار و سایر وسایل، رنگ زمینه کاغذدیواری را نتخاب کنید. نیازی نیست که حتما همه‌ی وسایلتان و رنگ دیوارتان با هم ست باشد، می‌تواندی دو رنک برای کل خانه‌تان انتخاب کنید مثلا آبی و زرد یا سفید و قرمز …. سعی کنید از تضاد رنگ‌ها استفاده کنید تا فضا دچار یکنواختی نشود.

خواندن مطلب «رازهایی برای یک نصبِ بدون نقص کاغذدیواری» به شما توصیه می‌کنیم. در این مطلب نکاتی که هنگام نصب کاغذدیواری باید حواستان به آن باشد را برای شما گفته‌ایم.

کاغذدیواری با خطوط عمودی

کاغذدیواری برای فضاهای کوچک

کاغذدیواری با خطوط عمودی سقف را بلندتر نشان می‌دهند. بنابراین برای خانه‌هایی با سقف کوتاه کاغذدیواری با خطوط عمودی معمول‌تر است. کاغذدیواری با خطوط افقی دیوارها را عریض‌تر نشان می‌دهد و فضا را بزرگتر، در عوض سقف رو پایین‌تر نشان می‌دهد.

کاغذدیواری با طرح های درشت برای فضاهای کوچک مناسب نیست و باعث می‌شود که فضا کوچکتر شود.

رنگ‌های روشن برای اتاق‌های کوچک منایب‌تر است بنابراین کاغذدیواری با پس‌زمینه روشن فضا را بزرگتر نشان می‌دهد.

کلام آخر

هنگام خرید حواستان‌باشد که قرار است کاغذدیواری‌تان را در طولانی مدت استفاده کنید، پس حتما علاوه بر توجه به جنس و قابلیت شست‌وشو توضیحات شرکت تولیدکننده برای نصب و نگهداری را بخوانید. مطمئن باشید که نصاب از مراحل نصب این نوع کاغذدیواری شما کاملا آگاه است.

در کارین بخوانید:

 هزینه نصب کاغذدیواری چگونه محاسبه می‌شود؟

اگر دنبال یک نصاب کاغذدیواری ماهر می‌گردید، می‌توانید در کارین یک درخواست نصب کاغذدیواری ایجاد کنید و ویژگی‌های کاغذی که دارید را در توضیحات ذکر کنید. نصاب‌های تهران که در کارین فعالیت می‌کنند درخواست شما را خواهند دید و به شما پاسخ می‌دهند. شما می‌توانید با آن‌ها صحبت کنید و پیشنهادهایشان را بررسی کنید  وبه راحتی کارتان را با نصابی که می‌خواهید شروع کنید.

به سمت کارین ونصب کاغذدیواری

منابع:

thespruce.com

dummies.com

مطالب مرتبط

article-image
طراحی داخلی

چهارچوبی برای کارد و چنگال: ۱۰ ایده برای طراحی آشپزخانه

لامپ‌های آویزان بالای میزناهار خوری یا شاید هم میزناهارخوری نباید در آشپزخانه باشد . البته که یخچال هم باید در جای بهتری قرار گیرد، احتمالا قرار بود ماشین ظرف شویی جای دیگر باشد؟ …....
article-image
طراحی داخلی

رازهایی برای یک نصبِ بدون نقص کاغذدیواری

می‌خواهید برای خانه‌تان کاغذدیواری جدید بخرید اما هنوز اشتباهات نصاب قبلی جلوی چشمتان است؟ شاید با خوندن «راهنمای نصب کاغذدیواری» یا «نکات نصب کاغذدیواری» به فکر این افتادید که این دفعه خودتان کاغذدیواری را...