تجربه تغییر دکوراسیون منزل، بدون آشفتگی و دردسر

نوشته

انتخاب یک طراح داخلی برای تغییر دکوراسیون منزل می‌تواند به تنهایی یک ماه زمان و وسواس شما را درگیر خود کند. از طرفی انتخاب درست یک طراح داخلی می‌تواند مقدار زیادی در زمان و هزینه شما صرفه‌جویی کند. اما چطور سریعتر و بهتر طراح داخلی خود را انتخاب کنیم؟ در هنگام شروع کار به چه چیزهایی توجه کنیم؟

در ادامه به پنج نکته برای استخدام یک طراح داخلی اشاره می کنیم.

۱ : طرح خانه دلخواهتان را در ذهن داشته باشید.

پیش از هر چیز باید بدانید که چه چیزی می‌خواهید.چه تغییراتی می‌خواهید در خانه‌تان ایجاد کنید. آیا می‌خواهید که تمامی فضای خانه را تغییر دهید؟ کدام بخش برای شما مهم‌تر است؟ دکور اتاق‌ها یا طراحی داخلی پذیرایی و یا آشپزخانه؟ برای کارهای متفاوت نیاز به مهارت‌های متفاوتی دارید. اگر می‌خواهید کارهای اساسی مانند بازسازی یا جابه جایی دیوار داشته باشید باید با معماران و پیمانکارانی که کار بازسازی انجام می‌دهند در ارتباط باشید. زمانی که می‌خواهید استفاده از فضای منزل و یا  نورپردازی و روشنایی خانه‌تان را بهبود دهید، باید تغییراتتان را به یک طراح داخلی بسپارید و زمانی که فقط می‌خواهید تم رنگی و وسایل دکوراسیون جدید و متفاوتتان را انتخاب کنید به یک دکوراتور نیاز دارید. بنابراین باید حدود تغییراتی که می‌خواهید در دکوراسیون منزلتان ایجاد شود را بدانید.

نمونه‌های مختلف ببینید. با سبک‌ها و ایده‌های خلاقانه جدید دکوراسیون‌ها آشنا شوید. زمانی که شما بدانید چه چیز می‌خواهید راحت‌تر می توانید با طراحان ارتباط برقرار کنید، انتظارتان را به آن‌ها بگویید و طراح مناسبتان را انتخاب کنید.

 

طرح خانه خود را در ذهن داشته باشید.

۲: با طراحان حرف بزنید.

یک طراح باید بتواند انتظارات شما را برآورده کند و با خلاقیتش شما را سر ذوق آورد. و از همه مهمتر با بودجه شما متناسب باشد. از او بخواهید که نمونه‌‌کارهای خود را نشان بدهد. در مورد آن‌ها با او حرف بزنید. هنگامی که طراح نمونه کار خود را معرفی می کند، انتظارات خود را فراموش نکنید و با دقت به جزییات نمونه کار توجه کنید. خلاقیت طراح را بسنجید و مطمئن شوید که سلیقه‌ی او را می‌پسندید.

 

۳:پیش از شروع، به توافق برسید.

هنگامی که طراح خود را انتخاب کردید و تغییرات را به او سپردید، در شروع کار هزینه‌ها و مراحل کار را شفاف کنید. زمان‌بندی و مشکلات و احتمالی هر کدام از برنامه‌ها را خوب است در همان ابتدا بررسی کنید و با طراح (و یا دکوراتور) هماهنگ باشید. در آغاز کار ممکن است طراح چندین طرح به شما ارائه دهد، آگاهی از زمان‌بندی و هزینه هر کدام باعث می‌شود راحت‌تر و آگاهانه طرح نهایی خود را انتخاب کنید و پیشرفت پروژه تغییر دکوراسیون خود را پیگیری کنید.

۴:مسئولیت‌ها را شفاف کنید.

اگر در پروژه شما همزمان طراح وپیمانکار یا دکوراتور یا هر سه درگیر بودند توجه کنید که وظایف به درستی برای هریک تعریف شده باشد. این نکته می‌تواند از عقب افتادن یا متوقف شدن پروژه جلوگیری کند. در شرایطی که شما مستقیما نمی‌توانید هر روز پیگیر پیشرفت پروژه باشید، باید اطمینان حاصل کنید که کسانی که کار خانه‌ی خود را به آن‌ها سپردید از وظایف خود آگاه هستند.

۵:به موقع دکوراسیون جدیدتان را تحویل بگیرید.

همیشه احتمال اینکه پروژه شما بیشتر از آنچه تصور می‌کردید زمان ببرد وجود دارد. این را در زمان شروع به یاد داشته باشید. اگر نمی‌خواهید که در تعطیلات خود درگیر هماهنگی و پیگیری تغییر دکوراسیون منزلتان باشید، به زمان شروع پروژه و مدت زمان پیاده‌سازی توجه کنید. به خصوص زمانی که پروژه شما، چندین نفر را درگیر کرده است.

عکس از: https://www.6sqft.com/asking-750k-this-little-chelsea-apartment-launched-an-interior-design-startup/

در پایان می‌توان این‌گونه جمع‌بندی کرد؛ برای شروع یک تغییر در دکوراسیون منزل یا محل کار  پیش از همه چیز انتظار و سلیقه خود را مشخص کنید و در تمامی مراحل به یاد داشته باشید. پس از انتخاب طراح و در شروع کار، در زمان بندی و هزینه به توافق ابتدایی برسید و تاخیرهای احتمالی را از یاد نبرید.

 

مطالب مرتبط

article-image
آموزش , طراحی داخلی

سرزندگی:‌ ۱۰ گیاهان آپارتمانی مناسب برای خانه و محل کار

گیاهان آپارتمانی در فضای بسته و در محیط کار باعث سرزندگی می‌شود. از تصفیه هوا گرفته تا زیبا‌تر کردن خانه، چند ده فواید مختلف برای گیاهان آپارتمانی در خانه و محل کار  می‌توانیم متصور...
article-image
طراحی داخلی

رازهایی برای یک نصبِ بدون نقص کاغذدیواری

می‌خواهید برای خانه‌تان کاغذدیواری جدید بخرید اما هنوز اشتباهات نصاب قبلی جلوی چشمتان است؟ شاید با خوندن «راهنمای نصب کاغذدیواری» یا «نکات نصب کاغذدیواری» به فکر این افتادید که این دفعه خودتان کاغذدیواری را...