چهار‌چرخ خاطره‌انگیز: ۱۰ نکته مهم در انتخاب ماشین عروس

نوشته

روزِ مهم شما و همسرتان است. هر آنچه که در این روز می‌گذرد برای شما خاطره می‌شود و هر چه دلنشین‌تر باشد، مرورش در آینده خوش آیند‌تر است.از دکوراسیون سالن عروسی، میز‌ها، غذا‌ها همه‌ برنامه‌ریزی شده‌اند و البته ماشین عروس که دردسر‌های خاص خودش را دارد.
نوع ماشین؟ رنگ ماشین؟ کدام مناسبتر است؟ چه بودجه‌ای صرفش کنیم؟ همه‌ی این سئوالات قسمتی از دغدغه‌ی اجاره ماشین عروس است.
ما در این متن به ۹ نکته‌ی مهم در اجاره ماشین می‌پردازیم.

 

ماشین عروسی
عکس از cityofcanalfulton

۱. تعداد نفرات و مسافتی طی شده

چند نفر همراه‌تان خواهند بود؟ چه مسافتی را می‌خواهید طی کنید؟‌ چه محل‌هایی ایست دارید؟
شاید شما علاقه داشته باشید علاوه بر خودتان و همسرتان چندی از عزیزانتان هم در ماشین حضور داشته باشند. شما می‌توانید یک عروسی متفاوت درست کنید و ماشین‌تان را بگونه‌ای انتخاب کنید که مناسبترین گزینه‌ برای مراسم‌تان باشد.

ماشین عروسی
عکس از weddinginsingapore

۲. ماشین‌های مدل قدیمی

اگر قصد اجاره‌ی ماشین‌های مدل  قدیمی را دارید حتماً از مدتی قبل سوار آن‌ها بشوید و آن‌ را امتحان کنید. با توجه به قدیمی بودن ماشین‌ها سلامتی‌ فیزیکی ماشین‌تان باید حتماً چک شود. ماشین‌هایی که در طی سال دائماً در گاراژ قرار دارند و چک می‌شوند، وضعیت مطلوب‌تری دارند.

۳. شرکت‌های معتبر اجاره ماشین

بدنبال شرکتی باشید که اعتبار خوبی دارد و کار اصلی‌شان در این حوزه است. شما می‌خواهید ماشین‌تان را از جایی بگیرید که در روز عروسی‌تان هنوز مشغول به کار است و دچار مشکلی نشده است. به همین خاطر باید دقت کنید که از شخص مناسبی این خرید را انجام دهید

عکس از visithudsons

۴. زمان‌بندی

واقع‌بینانه زمان‌بندی کنید. در مورد رسیدن به مراسم و رفتن از مراسم به برنامه‌های بعدی مدت زمان مورد نیاز تقریبی را در نظر بگیرید. موارد احتمالی همانند ترافیک را در نظر بگیرید چون این مسئله می‌تواند در زمان رسیدن شما به مراسم موثر باشد.

۵. انتخاب سبک مورد علاقه‌تان

از چه سبکی از ماشین خوشتان می‌آید؟ چه مدل ماشین عروسی را می‌پسندید؟ این سوال در اجاره‌ی شما نقش مهم و بررنگی دارد. همانقدر که اهمیت رنگ ماشین در مراسم‌تان مهم است، انتخاب سبک ماشین دلخواه‌تان نیز در بازتاب جلوه‌ی مراسمتان نقش مهمی دارد.
اگر قصد برگزاری مراسم عروسی متفاوت دارید، ماشین‌هایی قدیمی‌تر می‌توانند شما را در رسیدن به این هدف بیشتر کمک کنند تا ماشین‌های مدرن‌تر.

ماشین عروس
عکس از theweddingdolls

۶. رنگ ماشین

رنگ ماشین‌تان باید با تم مراسمتان همسان باشد. اگر تم مراسمتان سبز و بنفش است، انتخاب ماشینی به رنگ قرمز پررنگ احتمالاً گزینه‌ی مناسبی نباشد. همچنین شما می‌توایند از کسی که ماشین را اجاره می‌کنید بپرسید که رنگ ریبون‌های ماشین‌تان را با رنگ لباس عروسی‌تان ست کند تا این همسان بودن بیشتر معلوم شود.

۷. زمان رزرو ماشین

هر چقدر زودتر ماشین‌تان را رزرو کنید، زودتر خیالتان از نظر اجاره ماشین راحت خواهد بود. در صورت دیر اقدام کردن، شاید ماشین دلبخواه‌تان را دریافت نکنید و ناچار باشید دوباره ساعت‌ها وقت صرف انتخاب مجدد ماشین کنید. به همین خاطر تقریباً ۸ الی ۱۲ ماه زودتر برای اجاره ماشین اقدام کنید.

۸. مدت زمان استفاده از ماشین

مطمئن شوید ماشین‌تان در طی روز فقط برای شما اجاره شده باشد. ممکن است شخصی که ماشین را به شما اجاره می‌دهد ماشین‌تان را به افراد دیگر نیز در طی روز به افراد دیگر اجاره دهد. به همین خاطر این اطمینان را از آن‌ها کسب کنید که ماشین تمام روز در اختیار شماست.

ماشین عروس
عکس از wedding-pictures-01

۹. لباس و راحتی در ماشین

از ظواهر ماشین بگذریم، راحتی شما در ماشین نقش مهمی دارد. مطمئن باشید ماشین به اندازه کافی برای شما و همراهانتان بزرگ باشد و لباس‌تان به راحتی در ماشین قرار بگیرد.

برگرفته از : weddingcarskentmedway.co.uk

مطالب مرتبط

article-image
مراسم

لبخند ماندگار: ۱۰ نکته برای استخدام عکاس عروسی

انواع نمونه کار مختلف عکاسی عروسی را نگاه کرده‌اید، تنوع را در نظر گرفتید، بررسی‌های لازم را انجام داده‌اید و به زمان تصمیم‌گیری رسیده‌ایم.  کدام عکاس عروسی در تهران به کارمان می‌آید؟ سبک کدام...