شمع‌ها را روشن کنید:چند ایده‌ برای عروسی متفاوت

نوشته

وقت عروسی‌ست. شوق و ذوق و جیغ و فریاد در جمع همه‌ی احوالات این دوران جا دارد. حس و حالش به دل می‌نشیند٬ خاطرات ساخته می‌شوند و غرق شدن در برنامه‌های بی‌پایان سهل است.

این گرداب به آسانی می‌تواند ما را از آن عروسی‌ای که در ذهنمان متصور شده‌ایم دور و دورتر کند و برای کسی که می‌خواهد عروسی‌اش خاص باشد  این مسئله چندان خوشایند نیست.

البته این لحظات را می‌توان برای خودمان و عزیزانی که برای این اتفاق ارزش قائلند  بگونه‌ای خاص‌تر تقسیم کرد.

ما در ادامه برای شما چند خلاقیت در مراسم عروسی برای دیده و دل داریم:

هنر دستی، هنر جمعی:

یک بوم بسیار بزرگ تهیه کنید و جادو را تماشا کنید. به هر یک از مهمانان بگویید که روی این بوم بزرگ یک اثری بکشند، خاطره‌ای بنویسد یا هر چه که از دلشان تراوش می‌کند روی این بوم برای شما بکشند. یک یادگاری برای شما و یک سورپرایز عروس و داماد برای مهمانها در شب عروسی.

یک درخت بزرگ روی این بوم با تعداد زیادی شاخه را در نظر بگیرید. هر کدام از مهمانان می‌توانند اثر انگشتشان به عنوان برگ‌های این درخت به یادگاری  بگذارند
یا مثلاً شما می‌توانید یک هنرمند برای کمک در این زمینه‌ و دیگر ایده‌هایی که  می‌تواند برنامه‌تان را جذاب‌تر کند استخدام کنید من به جای شما همین که مهمانان را با سفره نقاشی تصور می‌کنم روزم نو می‌شود.

طوفانِ شبکه‌های اجتماعی:

یک هشتگ دلبخواه انتخاب کنید ( یک سایت هشتگ‌ساز وجود دارد) و ارتش مهمانان را ترغیب کنید تا عکس‌هایشان را همراه با این هشتگ در فضای مجازی از جمله اینستاگرام، توییتر و… بگذارند.

این کار باعث می‌شود که یک طوفان در شبکه‌های اجتماعی بوجود بیاید و از آن مهم‌تر براحتی بتوانید عکس‌هایتان را در غوغای فضای مجازی پیدا کنید  تا این شور و شوق و آشوب در همه‌ جا ترسیم شود.

یک ون غذا برای یک ملت :

یک ایده برای  مجلس عروسی متفاوت: به غذاهای خیابانی روی بیاورید. ون‌های به صف کشیده شده‌ی خیابان سی‌تیر را به خاطر بیاورید. غذاها و دورهمی‌های آن فضا را در مراسم‌تان زنده کنید. تاکو، چیزکیک‌های  مامان‌بزرگ پز، کرپ و هر آنچه که یک آشپز می‌تواند روی سفره بیاورد. میز‌های کوچکتر ،غذاهای متنوع‌تر و جمع‌های نزدیک‌تر.

این ایده‌ هزینه‌های تغذیه‌ی مراسم‌تان را می‌تواند کمتر ، جشن را جالب‌تر  وعکس‌ها را خوشرنگ‌تر می‌کند.

 وقتی کاریکاتور‌ها زنده‌ می‌شوند:

«هر کاریکاتوریست خوب می‌داند کجای دلت را اغراق کرده‌ای»

و البته خوب می‌داند که چطور ذوق جمع جانان را روشن نگه دارد.

کاریکاتوریست می‌تواند در میان جمع مهمانان باشد و هر از چند گاهی در لفافه‌ یکی را بکشد یا کاریکاتور‌های درخواستی از کوچکتر‌های -یا حتی بزرگ‌تر  و خیلی بزرگ‌تر‌های – جمع بکشد و مراسم را دلنشین‌تر کند.

حنا و نقش‌های شکیل:

یک ایده‌ی جالب برای ورود عروس و داماد: مثلاً شما و همسرتان هرکدامتان می‌توانید روی دستتان یک نقش حنا داشته باشید، بگونه‌ای که گرفتن دست همدیگر این نقش کامل و تکمیل شود.

اگر هم علاقه‌ای به این کار ندارید یادتان باشد پدربزرگتان با یک نقش حنا به غایت دیدنی خواهد بود.

جمعیتی که می‌رقصند و کلاس رقص:

از رقص همیشگی و تکراری عروس و داماد بگذریم و اینبار دست به یک ابتکار بزنیم.

فرض کنید چند نفر از ساقدوش‌ها همراه با شما در یک رقص برنامه‌ریزی شده برقصند و یک رقص بیادماندنی با شما درست کنند..

از مزاح و خنده بگذریم فیلمی که تهش بیرون می‌آیند خ-ا-ط-ر-ه ساز خواهد بود.

عروسی و دستگاه پشمک ساز:

یحتمل آخرین نفری که از پشمک بدشان می‌آمد نمی‌دانست پشمک چیست.

و هزاران دلیل وجود دارد یک دستگاه پشمک ساز می‌تواند یکی از بهترین‌ ایده‌ها برای مراسم عروسی باشد.

 ایده‌هایی نو و متفاوت در جشن عروسی‌تان بزنید که در نهایت می‌تواند مراسم عروسی‌تان را خاطره‌سازتر بکند. البته برنامه‌ریزی‌های لازم برای این برنامه‌ها می‌تواند بسیار وقت‌گیر باشد. یک برنامه‌ریز عروسی مجرب می‌داند چگونه، کجا و در چه زمانی چه کاری باید انجام شود و می‌تواند این ایده‌ها را برای شما پیاده‌سازی  کند.

مطالب مرتبط

article-image
مراسم

مثل شیر، مثل خرگوش:‌ ۵ ایده برای نقاشی روی صورت کودکان و نوجوانان

چه جشن تولد باشد، چه مراسم عروسی و هر رویداد خوش دیگری، کودکانان و نوجوانان شلوغ‌ترینِ جمعند. دلشان خوش به هزاران دلیل بی‌دلیل است و سرگرم‌ کردنشان اگر سخت نباشد، به هیچ وجه آسان...