آرایش عروس و بهترین انتخاب‌ها برای آن

نوشته

روز عروسی، روز  متفاوت و تکرارنشدنی‌ای برای هر کسی است. آرایش و زیبایی عروس این روز خاص، برای همه مهم است. انتخاب آرایشگاه یکی از مشکل‌ترین کارهای آماده‌سازی روز عروسی است. استرس و نگرانی درمورد نتیجه کار آرایشگر و اینکه زمانی برای جبران هیچ اشتباهی نیست، برای عروس خانم‌ها وسواس می‌آورد.

با دانستن چند نکته و عمل کردن به آن می‌توان از این وسواس به درستی استفاده کرد و بهترین انتخاب را برای آرایشگاه عروس داشت. در ادامه می‌خواهیم چند توصیه از طرف متخصصین زیبایی که در مجله «marieclaire» منتشر شده را با هم بخوانیم وببینیم برای آرایش روز عروسی به چه چیزهایی باید توجه کنیم.

مراقبت از پوست

داشتن پوستی درخشان برای عروسی خیلی مهم است. از ۶ تا ۳ ماه پیش از عروسی به فکر پوستتان باشید. مطمئن شوید که پوستتان برای این روز مهم مشکلی ندارد و بهترین حالتی است که آرزویش را داشتید.

محصولاتی را که برای مراقبت از پوست و موهایتان  استفاده می‌کنید، در نزدیکی روز عروسی عوض نکنید. ریسک بوجود آمدن حساسیت و یا عوارض محصولات جدید در نزدیکی روز عروسی برای شما قابل تحمل نیست. به طور کل تجربه‌های جدید بر روی پوستتان قبل از عروسی توصیه نمی‌شود.

تست گریم - سالن آرایش عروس در تهران

 تست گریم

روز عروسی، روزی نیست که بخواهید در آن برای اولین بار رژلب قرمز یا آرایش غلیظ چشم را تجربه کنید. اگر سبک آرایشتان به شما نیامد، چه می‌کنید؟ ترندهای جدید آرایش شاید به نظرتان جذاب بیاید ولی لزوما هر استایل جدیدی قرار نیست که مناسبترین آرایش برای شما باشد. تست گریم یا تست آرایش شما را از شک و تردید انتخاب آرایش مناسب خودتان نجات خواهد داد.

شاید این تست هزینه جداگانه‌ای برای شما ایجاد کند ولی اگر هزینه زیادی برای سالن آرایش می‌خواهید بپردازید، حتما این کار را جز برنامه‌های قبل از عروسی قرار دهید. با این تست هم نگرانی‌های شما کم می‌شود و هم آرایشگر شما متوجه می‌شود که چه سبک و رنگ‌هایی برای آرایش صورت شما مناسب است.

حداقل ۱ ماه قبل از عروسی، تست گریم داشته باشید

تست گریم در بعضی از سالن‌های آرایش همراه با پکیج آرایش عروس است و در بعضی هزینه جداگانه دارد. بعضی از آرایشگاه‌ها، زمان تست آرایش عروسشان را نزدیک به زمان عروسی تعیین می‌کنند، شما سعی کنید که ۵ الی ۳ هفته قبل از عروسی، یکبار تست آرایش مطلوبتان را داشته باشید تا اگر نتیجه این تست آرایشتان مطلوب نبود، زمان کافی برای تغییر برنامه و استایل آرایش مو و صورتتان داشته باشید.

هر چیزی که برایتان مهم است با خودتان ببرید

در روز تست گریم هر چیزی که برایتان مهم است و فکر می‌کنید در آرایش صورت و موی شما اثر دارد را با خودتان ببرید. اگر جواهرات خاصی دارید به آرایشگرتان بگویید تا آرایشتان حداکثر هماهنگی را با لباس و جواهرتان داشته باشد. اگر موهایتان را هم می‌خواهید درست کنید، تاج و تور عروسی را هم با خود ببرید.

در سبک‌های مختلف آرایش بگردید و عکس مدل(های) که دوست دارید را با خودتان به آرایشگاه ببرید. سعی کنید که چیزی که مدنظرتان است را با تصویر به آرایشگرتان بگویید و مطمئن شوید که به نقطه مشترکی رسیدید و کاملا نظر همدیگر را درک می‌کنید.

لباسی که می‌پوشید در روز تست همرنگ لباس عروسی‌تان باشد و تا حد امکان پوشش شبیه لباس عروسی‌تان باشد.

عکس بیندازید

 بعد از تکمیل آرایشتان در نور طبیعی و نور مصنوعی از خودتان عکس بیندازید و نتیجه کار را بررسی کنید. عکس‌های شما برایتان خیلی مهم خواهند بود، بنابراین عکاسی در نور طبیعی را فراموش نکنید.

 انتخاب رنگ‌ها

لباس عروسی شما با لباس هر روزتان تفاوت زیادی دارد، بنابراین آرایشتان هم باید تفاوت‌هایی داشته باشد. آرایش مو و صورت شما باید طوری باشد که به سفیدی لباستان غلبه کند. برای این موضوع رنگ‌هایی که برای پوست، لب و آرایش چشمتان به کار برده  می‌شود را با دقت انتخاب کنید. برای انتخاب رنگ کرم‌پودر و پوستتان قبل از اینکه به مد روز توجه کنید به رنگ پوستتان و سرد یا گرم بودن آن توجه کنید. در این مقاله راه‌هایی که با آن می‌توانید رنگ پوستتان را تشخیص بدهید، آمده است. با توجه به سرد، گرم یا  خنثی بودن رنگ پوستتان، پالت‌های مختلفی پیشنهاد می‌شود. مثلا برای رنگ پوست گرم، رژگونه هلویی و رنگ‌هایی که تم نارنجی داشته باشند توصیه می‌شود و برای رنگ‌پوست‌های سرد، تم آلبالویی( رنگ آبی آن کمی بیشتر از قرمز و زرد باشد) پیشنهاد می‌شود.

حواستان باشد اگر قرار است که رنگ صورتتان با رنگ طبیعی خودتان خیلی فرق کند، گردن و شانه‌هایتان را فراموش نکنید. تفاوت رنگ بین صورت و بقیه بدن شما نباید خیلی واضح باشد.

کلام آخر

در بالا خلاصه‌ای از توصیه متخصصان را مرور کردیم. برای آرایش عروسی افراد نکات زیادی را می‌گویند؛ رژلبتان زیاد مات نباشد زیاد هم برق نزند، چشم‌هایتان را زیاد سیاه نکنید و غیره. در این زمینه هر کس به طور کیفی نظر خودش را درمورد استایل‌های مختلف بیان کرده است؛ آنچه مهم است تصمیم شما درباره خودتان و مراسم عروسی‌تان است. پیدا کردن یک آرایشگر که بتواند شما را به تصویر ذهنی دلخواهتان نزدیک کند شاید زمان زیادی از شما ببرد.

در کارین شما می‌توانید با ثبت یک درخواست ساده، آنچه که برای آرایش عروسی مدنظرتان است را بگویید، حدود قیمت دلخواهتان را مشخص کنید و بدانید که متخصصان زیادی هستند که دارند این درخواست شما را می‌بینند. آن‌ها با توجه به درخواست شما به شما پاسخ می‌دهند. شما می‌توانید نمونه‌کارهای آن‌ها را ببینید و به سادگی آن‌ها را مقایسه کنید.

به همین راحتی می‌توانید برای هر خدمتی که برای برگزاری مراسم نیاز دارید، کاملا رایگان در کارین یک درخواست ثبت کنید و به سادگی افراد مورد نیازتان را پیدا کنید.

هر خدمتی که برای برگزاری مراسم نیاز دارید

 

مطالب مرتبط

article-image
مراسم

شمع و شادی: چگونه سه ساعت مراسم و دورهمی عالی ای داشته باشیم؟

جمع دوستان و دورهمی به صورت یک مراسم، تشریفات ، جشن تولد، جشن فارغ‌التحصیلی یا هر بهانه‌ی دیگری که می‌توانیم بخاطر آن چند ساعتی بیشتر کنار یکدیگر باشیم. البته که ایده‌های معمول تکراری شده‌اند...