عکاسی عروسی بی‌نقص و متفاوت با دنبال کردن این ۷ نکته

نوشته

وقتی با عروس و دامادها حرف می‌زنید یکی از جالب‌ترین ترس‌های قبل مراسم عروسی‌شان این است که عکس‌های عروسی چطور می‌شود. برای اکثر ما عکاسی عروسی اولین باری است که با یک عکاس حرفه‌ای کار می‌کنیم، روز عروسی خیلی مهم است و همه‌ی ما می‌خواهیم که عکس‌های آن روز بهترینِ خود باشند، نه اینکه در چشم‌هایمان ترس از دوربین باشد یا از شدت مصنوعی بودن ژست‌ها و عکس‌ها علاقه‌ای به آنها نداشته باشیم.

در ادامه ۷ نکته برای این که شما اطمینان حاصل کنید بهترین عکس‌ها راز روز عروسی خود خواهید داشت، را با هم می‌خوانیم.

۱.  انتخاب عکاس و فیلمبردار عروسی، اولین چالش

انتخاب یک عکاس مناسب برای اکثر افراد مثل گذشتن از یک میدان مین می ماند. کدام عکاس خوب است؟ کدام مناسب من نیست؟ چقدر هزینه دارد؟ آیا عکاسی که نمونه‌کارهای آتلیه‌ای او عالی است برای عروسی هم مناسب است؟

پرس‌وجو کنید، فهرستی از عکاسانی که کارشان را می‌پسندید تهیه کنید. تجربه و نوع کاری که انجام می‌دهند را در لیست وارد کنید. عکاسان عروسی براساس عوامل مختلفی پکیج‌های خود را قیمت گذاری می  کنند. این عامل را در هر آتلیه‌ای که مراجعه می‌کنید بسنجید و بپرسید.درمورد این عوامل می‌توانید مطلب زیر را مطالعه کنید.

هنگام ملاقات با عکاس عروسی چه سوال‌هایی را باید بپرسم؟ چه چیزهایی را باید در نظر داشته باشم؟ خوندن این مطلب را بهتون پیشنهاد می‌کنیم تا کمکی در پاسخ دادن به سوال‌هایتان باشد.

۲. تمرین جلوی دوربین قبل از روز عروسی

اگر در پکیج عکاس، عکاسی اسپرت قبل از عروسی یا عکاسی از مراسم نامزدی (یا هر مراسمی که قبل از روز عروسی دارید) بود از آن استقبال کنید. عکاسی قبل از مراسم عروسی یک تمرین عالی برای این است که مقابل دوربین عکاستان باشید، پوزیشن‌هایتان را پیدا کنید و با سبک عکاستان بیشتر آشنا شوید. از طرفی عکاس هم با توجه به این تجربه می‌تواند برنامه و سناریو مناسبی برای مراسم عروسی داشته باشد. لازم به گفتن نیست که عکس‌های دونفره قبل از روز عروسی از بامزه‌ترین و خاطره‌انگیزترین عکس‌ها برایتان می‌شود.

عکاسی عروسی، فیلمبرداری عروسی، نکات درباره عکاسی عروسی

۳. به عکاس اعتماد کنید

شما زمان زیادی را برای پیدا کردن عکاسی صرف کردید که بتوانید به او «اعتماد» کنید. لیستی از عکس‌هایی که دوست دارید داشته باشید تهیه کنید؛ ایده‌هایی برای عکس از: لباس عروس و داماد، کفش عروس، نگاه محبت‌آمیز پدر به عروس قبل از رفتن به تالار عروسی و… ایده‌هایی مانند این‌ها. هر عکسی و موضوعی را که مایلید از آن عکس داشته باشید با عکاستان درمیان بگذارید. به عکاستان اعتماد کنید که می‌تواند خواسته‌های شما را برآورده کند. اگر عکاس بیان کرد که نمی‌تواند خواسته‌ی شما را برآورده کند به مرحله اول برگردید  و عکاس دیگری را برای عروسی درنظر بگیرید.

می‌توانید خیلی راحت آنچه که از عکاستان می‌خواهید در یک درخواست در سایت کارین ثبت کنید و عکاس‌ها به شما پاسخ دهند وخیلی راحت عکاس عروسی‌تان را پیدا کنید.

برای مراسم عکاس می‌خواهم

 

۴. قبل از اجاره تالار به نور محیط فکر کنید

یکی دیگر از چیزهایی که اکثر زوج‌ها در نظر نمی‌گیرند، نور محیط است. یکی از مهم‌ترین مسائلی که در عکس‌ها تفاوت زیادی ایجاد می‌کند، نور است. اگر نور تالاری که انتخاب کرده‌اید ضعیف باشد یا رنگ خاصی داشته باشد ممکن است کیفیتی که برای عکس‌ها و فیلم‌های عروسی میخواهید را از دست بدهید.

اگر عروسی‌تان در زمستان باشد، غروب آفتاب حدودا بین ساعت ۵ تا ۶ است و بهترین زمان برای عکاسی شاید ساعت ۲ الی ۳ باشد. باید حواستان به زمان‌بندی روز عروسی باشد. البته جای نگرانی نیست اکثر عکاسان حواسشان به بهترین زمان برای استفاده از نور روز هست و به شما زمان عکاسی در باغ را اطلاع می‌دهند.

نکته اصلی همان نور تالار و محیط‌های سربسته‌ایست که شما برای عکاسی انتخاب می‌کنید. اگر می‌توانید قبل از انتخاب تالار با عکاس مشورت کنید و بپرسید که چه چیزهایی برای آن‌ها محدودیت ایجاد می کند. بعضی از آتلیه‌ها با خودشان ، برای فیلمبرداری بهتر، در تالار تجهیزات نورپردازی حمل می‌کنند.

عکاسی نقاشی نورهاست این فراموش نکنید.

عکاسی و فیلمبرداری عروسی

۵. حواستان به مهمان‌ها باشد

عکس و فیلم‌های عروسی بی‌شک یکی از خاطره انگیزین چیزهاییست که هر خانواده‌ای می‌تواند داشته باشد. مخصوصا که روز عروسی برای عروس وداماد روز پراسترسی است و اکثرا چیزهای تار و مبهمی از آن روز به یاد دارند یا خیلی از اتفاقات آن روز از خاطرشان رفته است.

بنابراین مرور عکس و فیلم‌های عروسی خیلی باارزش است؛ جزییات جشن عروسی خود را می‌بینند چه کسانی شرکت داشتند چه حرف هایی ردوبدل شده و چه اتفاقاتی افتاده است و  …

با این وجود بعضی از افراد در مراسم دوست ندارند که از آن‌ها عکس بیاندازید . حتما به یاد داشته باشید که حواستان به این مهمان ها باشد و از قبل با عکاس هماهنگ باشید.

مسئله دیگر عکسبرداری با دوربین‌های شخصی است. مودبانه از مهمان‌ها بخواهید که از مراسم عکس و فیلم نگیرند. این کار هم در فیلمبرداری مراسم خلل ایجاد می‌کند هم اینکه شاید عده بیشتری از مهمانان راضی نباشند که با دوربین های شخصی از آن ها تصویربرداری شود.

۶. حواستان به آرایشتان باشد

شما می‌خواهید که به بهترین شکل در عروسی خود به نظر برسید، برای این کار حواستان به آرایشتان باشد. آرایش‌های اغراق‌آمیز نداشته باشید، بیش از اندازه رنگ پوست خود را تیره یا روشن نکنید که غیرطبیعی به نظر برسید. نزدیکی‌های زمان عروسی درمان‌های جدید برای پوست صورتتان را شروع نکنید. ممکن است که داروها حساسیتی در پوست شما ایجاد کند و این حساسیت برایتان مشکل‌ساز شود.

سعی کنید چهره‌ای که دوست دارید را داشته باشید چون اگر از عکاس بخواهید که با فوتوشاپ در همه‌ی عکس‌ها، صورتتان را تغییر دهد ممکن است که پول اضافه‌تری دریافت کند و دیرتر سفارش شما را تحویل دهد.

۷. زمان بندی روز عروسی و عکس هایی که نیاز دارید

مهم ترین چیز برای شما و عکاستان زمان است. نمی‌خواهید که تمام مراسم عروسی را مشغول به ژست گرفتن برای عکس‌های مختلف باشید؟ آنها تجربه دارند از آن‌ها بپرسید که هر برنامه‌شان چقدر قرار است طول بکشد. علاوه بر پرتره و عکس‌های از قبل برنامه‌ریزی‌شده عکاس، عکس‌های دسته‌جمعی و خانوادگی هم زمان زیادی از شما می‌گیرد. از قبل لیستی از عکس‌های دسته جمعی خانوادگی داشته باشید و به یکی از نزدیکانتان بسپرید که این عکس‌ها در شلوغی جشن عروسی فراموش نشوند.

کلام آخر: شما قرار است بهترین و خاطره انگیز روزتان را داشته باشید و با دیدن عکس و فیلم های آن روز لبخند بر لبتان بنشیند؛ پس کمی صبروحوصله برای اینکه زمانی که عکس‌ها را می‌بینید چیزی خاطرتان را مکدر نکند، می‌ارزد. برنامه داشته باشید و مناسب‌ترین  و خوش‌اخلاق‌ترین عکاس را پیدا کنید.

شما می‌توانید برای اینکه  در انبوهی از توصیه و تعریف گم نشوید در کارین به صورت رایگان آنچه برای مراسم‌تان میخواهید ثبت کنید و با متخصصان حاضر در کارین برای بهترین عروسی کارهایتان را راه بیندازید.

کافی است تا به صفحه مراسم بروید و برای هر کاری مربوط به مراسم عروسی، تجربه کار با مناسب ترین تخصص‌ها را داشته باشید.

تقریبا همه‌چیز برای برگزاری یک مراسم

برگرفته از: rocknrollbride

مطالب مرتبط