سوالات متداول

کارین

کارین چیست؟

کارین بازار آنلاین خدمات در تهران است. در کارین، مشتریان با ثبت درخواست، نیاز خود را مشخص می‌کنند. کارین درخواست‌ها را به متخصصان مناسب نشان می‌دهد. متخصصان درخواست‌ها را بررسی می‌کنند و به آن‌ها پاسخ می‌دهند.
به این ترتیب در بازاری که کارین ایجاد کرده مشتریان مستقیما متخصصان مناسب کار خود را می‌شناسند و متخصصان مشتریان واقعی خود را پیدا می‌کنند.

کارین چه خدماتی را ارائه می‌دهد؟

کارین می‌خواهد هر خدمتی را که شما در روزمره نیاز دارید تحت پوشش قرار دهد. در این راستا از خدمات طراحی و بازسازی منزل تا وکالت و مسائل حقوقی، از آموزش اسب سواری تا آموزش زبان انگلیسی را تحت پوشش خود قرار داده است. در کارین کالا به فروش نمی‌رسد.

منظور از متخصص چیست؟ آیا متخصصان در کارین استخدام شده اند؟

منظور از متخصص، کسی است که در بازار کار به فعالیت می‌پردازد و خدمات ارائه می‌دهد. برای مثال عکاسان، فیلم‌سازان، طراحان داخلی، مدرسان، وکلا و برگزارکنندگان مراسم، گل‌آرایان؛ به شاغلین در همه‌ی این حرفه‌ها متخصص می‌گوییم. متخصصان در کارین استخدام نشده‌اند و مستقل از کارین فعالیت می‌کنند ولی برای فعالیت در کارین باید مدرک شناسایی خود را در سامانه ثبت کنند و تایید شوند.

آیا کارین شرکت خدمات دهنده ی سرویس‌های موجود است؟

خیر، کارین بازار آنلاینی است که در آن مشتریان می‌توانند برای نیازهایی که دارند از آدم‎های حرفه‌ای پیشنهاد انجام کار دریافت کنند.

منظور از پروژه چیست؟

به درخواست کاری که شما ثبت می‌کنید پروژه گفته می‌شود. برای مثال طراحی دکوراسیون یا گل‌آرایی ماشین عروس هر کدام یک پروژه هستند.

روش های دیگر استفاده از کارین چیست؟

در حال حاضر اپلیکیشن موبایل کارین برای سیستم عامل اندروید منتشر شده است. همچنین می‌توانید از طریق بات تلگرام، پروژه خود را ثبت کنید. علاوه بر آن، اپلیکشین آنی کارین در کافه بازار، نیز یک راه سریع و آسان برای ایجاد پروژه است.

ثبت نام و حساب کاربری

چگونه در کارین حساب کاربری بسازم؟

برای ایجاد حساب کاربری، در نوار بالای سایت گزینه «ورود/ثبت نام» را انتخاب کنید. کافی است که شماره تماس خود را وارد کنید، کد ورود برای شما پیامک می‌شود. پس از وارد کردن کد ورود، وارد حساب کاربری خود می‌شوید و می‌توانید در آنجا نام و نام‌خانوادگی و ایمیل خود را وارد کنید. اطلاعات حساب شما در کارین محفوظ است و متخصصان به آن دسترسی ندارند.

برای تکمیل حساب کاربری چه اطلاعاتی لازم است؟

برای حساب کاربری فقط به شماره تماس و نام و نام‌خانوادگی نیاز است. به هیچ وجه اطلاعات دیگری مانند اطلاعات بانکی نیاز نیست.

چگونه می‌توانم اطلاعات حسابم را ویرایش کنم؟

پس از وارد شدن به حساب کاربری‌تان، بالا سمت چپ سایت بر روی عکس حساب کاربری کلیک کنید. اطلاعاتی که وارد کردید نشان داده می‌شود. گزینه تنظیمات را انتخاب کنید و اطلاعاتتان را ویرایش کنید.

به عنوان مشتری در کارین ثبت نام کرده‌ام، آیا می‌توانم کسب‌و‌کارم را به عنوان متخصص ثبت کنم؟

بله. می‌توانید هم به عنوان متخصص در کارین حضور داشته باشید و هم به عنوان کاربر ثبت پروژه بکنید. فقط کافی است مراحل ثبت نام متخصص را بگذرانید و حوزه کاری خود را مشخص کنید.

ثبت درخواست

چگونه پروژه ایجاد کنم؟

برای دسترسی سریع، می‌توانید در نوار بالای صفحه، خدماتی که نیاز دارید را جستوجو کنید. برای جستوجو بهتر است عبارات کلی‌تر مربوط به کارتان را بنویسید برای مثال بهتر است به جای «تغییر دکوراسیون خانه» بنویسید «طراحی دکوراسیون».
با کلیک بر روی هر یک از مشاغل فرآیند ثبت پروژه شروع می‌شود. با پاسخ دادن به تعدادی سوال درخواست شما ایجاد می‌شود. برای ثبت درخواست در سایت نیاز است که حساب کاربری داشته باشید.

چگونه می‌توانم پاسخم به سوالات را ویرایش کنم؟

پاسخ شما قابل ویرایش نیست، زیرا درخواست شما به همراه پاسخ‌هایی که داده‌اید برای متخصصان فرستاده شده‌است.
در صورتی که پاسخ سوال مهمی را اشتباه وارد کرده‌اید، می‌توانید پروژه خود را غیرفعال کنید و بار دیگر پروژه را ایجاد کنید.

پیگیری درخواست

پس از ثبت درخواست چگونه وضعیت آن را پیگیری کنم؟

در صفحه «پروژه‌ها»، می‌توانید پروژه‌هایی که تا به حال ایجاد کرده‌اید را ببینید. بر روی پروژه مورد نظر خود کلیک کنید. در صفحه مربوط به پروژه، وضعیت، تاریخ شروع و پیشنهادها را خواهید دید. همچنین اگر اپلیکیشن کارین را در تلفن همراه خود داشته باشید، پیشنهاد متخصصان به شما اطلاع‌رسانی می‌شود.

متخصص‌ها چطور با من تماس خواهند گرفت؟

زمانی که متخصص‌ها پیشنهاد خود را برای شما بفرستند، شما از طریق پیامک مطلع خواهید شد. با مراجعه به سایت یا اپلیکیشن وارد حساب کاربریتان شوید. در صفحه‌ی پروژه‌ی مربوطه می‌‌توانید پاسخ‌های فرستاده شده را ببینید و از این طریق با متخصص در تماس باشید.

بررسی پیشنهادها

چند متخصص به درخواست من پاسخ می‌‌دهند؟

تا ۵ متخصص برای درخواست شما پیشنهاد ارسال خواهندکرد.

پاسخ متخصص شامل چه اطلاعاتی است؟

پاسخی که متخصصان به شما می‌دهند، شامل قیمت پیشنهادی، صفحه‌ی پروفایل کسب‌وکارشان و اطلاعات تماس است. در صفحه‌ی پروفایل، متخصصان توضیحی درباره خود و تجربه‌شان و همچبین تصاویر نمونه‌کار را می‌گذارند.

چگونه می‌توانم با متخصص تماس بگیرم؟

اطلاعات تماس در پیشنهاد متخصص ذکر شده است.

چگونه به متخصص اعتماد کنم؟

متخصصان برای شروع فعالیت در کارین مدرک شناسایی خود را ثبت کرده‌اند و تائید شده‌اند.

استخدام متخصص

برای همکاری با متخصص باید هزینه‌ای به کارین پرداخت کنم؟

خیر. برای استخدام متخصص نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای به کارین نیست.

آیا امکان دارد هزینه نهایی پرداختی با آنچه متخصص در سایت به من پیشنهاد داده متفاوت باشد؟

در اکثر حوزه‌های کاری، متخصصان هزینه را دقیق اعلام می‌کنند. در برخی حوزه‌ها (مانند طراحی داخلی) قیمت توافقی است و متخصصان تخمین خود را اعلام می‌کنند.ممکن است پس از ارتباط شما با متخصص و تعریف دقیق‌تر کار، بر روی قیمت دیگری توافق کنید و در نهایت هزینه به توافق شما وابسته است.

پشتیبانی

چگونه می‌توانم با پشتیبانی کارین تماس بگیرم؟

برای ارتباط مستقیم با پشتیبانی می‌توانید با شماره ۶۶۰۵۳۷۲۳-۰۲۱ تماس بگیرید و یا از طریق تلگرام kaarin_support@ سوالات خود را بپرسید و منتظر پاسخگویی همکاران پشتیبانی ما باشید.
همچنین آدرس الکترونیکی info@kaarin.com راه دیگر ارتباط شما با پشتیبانی است.