صفحه راهنما

نحوه عضویت در کارین

پس از کلیک بر روی ثبت نام متخصص، از شما خواسته میشه تا شماره همراهتون رو وارد کنید(این شماره کاملا محرمانست و فقط برای ورود شما و پیام دادن به شما استفاده میشه) سپس کد تایید ارسال شده به موبایلتون رو وارد میکنید. در مرحله بعد صفحه ای برای شما باز میشه تا توش اطلاعات کاربری خودتون مانند اسم و ایمیل رو وارد کنید. تا اینجا شما به عنوان یک کاربر در سایت ثبت نام شده اید ولی هنوز به عنوان متخصص نیستید و فقط توانایی خدمت گرفتن دارید. در این مرحله شما به صفحه ای انتقال پیدا میکنید که میتونید تمام خدمات رو ببنید. در این زمان شما باید تخصص خودتون رو انتخاب کنید; سپس به سوالاتی که ازتون پرسیده میشه پاسخ بدید(در صورتی که شما در بیشتر از یکی از زمینه ها تخصص دارید و میخواید فعالیت کنید، برای ابتدا یکی از اون هارو انتخاب کنید و در مراحل بعد بقیه کار ها رو اضافه کنید. در مرحله بعد صفحه ای برای شما باز میشه که در اون نوشته شده تکمیل پروفایل.پس از این که روی دکمه تکمیل پروفایل کلیک کنید به صفحه ای میرید که چهار دسته اطلاعات ازتون میخواد. اون چهار دسته رو کامل و مرتب پر کنید (این اطلاعات بسیار مهم هستند) و در تب آخر روی دکمه ثبت کلیک کنید. در صورت انجام این مراحل شما ثبت نام شدید و به صفحه پنل متخصص میرید ولی هنوز کار تموم نشده و باید به مرحله بعد یعنی تکمیل پروفایل برید.

تکمیل پروفایل

در تب بالا اگر بر روی آیکون عکس کلیک کنید، صفحه کوچکی باز میشه. در این صفحه دو تا گزینه وجود داره:اولی تنطیمات که برای عوض کردن اسم و ایمیلتون که در ابتدا وارد کردید استفاده میشه و دومی تغییرات متخصص. با کلیک کردن بر روی تغییرات متخصص وارد صفحه ای میشید که که به اصطلاح صفحه پروفایل شماست. اطلاعات این صفحه، اطلاعاتیست که مشتری مشاهده میکنه پس بسیار در پر کردنشون باید دقت کنید. اطلاعات این صفحه به چند دسته تقسیم میشه به ترتیب عبارت اند از:

تنظیمات بیشتر

با کلیک بر روی این گزینه وارد صفحه مهمی می شوید. در این صفحه می توانید حساب اعتباری خود را شارژ کنید و همچنین حوزه های کاری جدیدی تشکیل دهید.

عکس

موس خود را بر روی گوشه ی بالا سمت چپ این قسمت ببرید و بر روی مداد ظاهر شده کلیک کنید .در اینجا می توانید عکس پروفایل و همچنین عکس پس زمینه خود را تغییر دهید. همچنین نام تجاری و حوزه فعالیت خود را مشخص نمایید.

اطلاعات کسب و کار

تمامی اطلاعاتی که در این قسمت وارد می کنی برای مشتری نشون داده میشه برای همین در وارد کردنشون دقت کن.

اطلاعات پستی

به منظور آرامش شما اطلاعات دقیق پستی نمایش داده نمیشه و محدوده ی شما مشخص میشه.

اطلاعات تماس

اطلاعات این قسمت هم اطلاعات خوبیه که مشتری میتونه از طریق اون ها تو رو بهتر بشناسه.

نمونه کار ها

در این قسمت هرگونه عکسی به عنوان نمونه کار داری با یه توضیح کوتاه اضافه کن

گواهینامه ها

در صورتی که گواهی نامه یا تقدیر نامه ای داری ،اون رو همراه با توضیحات آپلود کن.

لینک صفحه پروفایل شما

شما میتونید این لینک رو به تمامی مشتری ها و آشنایان خود بدید. مشتری های شما می تونن از طریق لینک به صفحه شما دسترسی پیدا کنن و نمونه کار های شما رو ببینن.

شارژ حساب

شما از دو قسمت میتونید به شارژ حساب دسترسی پیدا کنید. اولی در تب بالا اگر بر روی عکس کلیک کنید و روی گزینه شارژ حساب کلیک کنید به صفحه بسته های پیشنهادی انتقال پیدا میکیند.دومی در قسمت تغییرات متخصص پس از کلیک بر روی تنظیمات بیشتر و انتخاب تب حساب اعتباری میتونید اعتبار خودتون رو ببینید. در اونجا اگر روی گزینه تاریخچه حساب کلیک کنید میتونید تاریخچه تراکنش های خودتون رو ببینید.و در صورتی که بر روی افزایش اعتبار کلیک کنید به صفحه بسته ها انتقال پیدا میکنید. در صفحه بسته ها، در صورتی که کد تخفیف دارید اون رو وارد کنید و سپس اگر مایل به خرید بسته هستید روی اون کلیک کنید. در نهایت درگاه مورد نظر رو انتخاب کنید و خریدتون رو انجام بدید.

اضافه کردن حوزه کاری

در قسمت تنظیمات بیشتر، در قسمت حوزه های کاری میتونی حوزه های کاریت رو اضافه یا کم کنی. برای کم کردن بر روی حذف کلیک میک نی و برای اضافه کردن ابتدا بر روی اضافه کردن کار کلیک می کنی، سپس دوباره پروسه انتخاب حوزه و پاسخ به سوالات رو طی می کنی.

پاسخ به درخواست ها

در صفحه پنل متخصص تمامی پیشنهاد های شما نشان داده می شود. در صورتی که بخوای به درخواست پاسخ بدی بر روی درخواست کلیک می کنی و به ثفحه پاسخ می روی. در صفحه پاسخ امکان این رو داری که جواب تمامی سوالات مشتری، قیمت پاسخ،تعداد افراد پاسخ داده و میانگین زمان پاسخ گویی متخصصان رو ببینی. اون ها رو خوب بررسی کن و اگر تصمیم گرفتی که پاسخ بدی، قیمت رو مشخص کن(ساعتی،بازه ای،ثابت و در صورت ناتوانی در پیش بینی قیمت گزینه اطلاعات ناکافی است رو انتخاب کن و سپس عدد رو وارد کن) سپس پیامت رو بنویس و دکمه ارسال رو بزن. پیام تنها زمانی برای مشتری فرستاده میشه که شما در حسابتان به اندازه کافی اعتبار داشته باشید در غیر این صورت شما به صفحه افزایش اعتبار فرستاده میشد تا اعتبارتون رو شارژ کنید. در این جا پروژه شما به در حال بررسی انتقال پیدا میکنه.در این مرحله باید با مشتری صحبت کنید و به سوالاتش پاسخ بدید. در نهایت مشتری یک متخصص رو انتخاب میکنه. اگر شما متخصص انتخاب شده نباشید پروژه به قسمت آرشیو و اگر باشید به قسمت استخدام انتقال پیدا میکنه.

اتمام پروژه

پس از استخدام شما طبق روال عادی با مشتری هماهنگ میکنید و کارتون رو انجام میدید. حواستون باشه که بعد از اتمام پروژه مشتری حتما گزینه اتمام استخدام رو بزنه و نظرش رو برای شما بزاره تا بتونید پروفایل خودتون رو بهتر کنید.

نحوه عضویت در کارین

ابتدا بر روی ثبت نام مشتری کلیک میکنی. ازت خواسته میشه تا شماره همراهت رو وارد کنی(این شماره کاملا محرمانست و فقط برای ورود تو و پیام دادن به تو استفاده میشه) سپس کد تایید ارسال شده به موبایلت رو وارد میکنی. در مرحله بعد صفحه ای برات شما باز میشه تا توش اطلاعات کاربری خودت مانند اسم و ایمیل رو وارد کنی.

نحوه سفارش پروژه

چه در کارین عضو شده باشی و چه نشده باشی میتونی یا با سرچ و یا در صفحه ای که همه حوزه ها توش هستن ، خدمت مورد نظرت رو انتخاب کنی و روی اون کلیک کنی; سپس به تعدادی سوال که برای تکمیل پروژته پاسخ بدی. ما متخصص ها رو بر اساس پاسخ های تو مشخص می کنیم پس تلاش کن تا اطلاعات رو تا حد ممکن دقیق وارد کنی. پس از این که به سوالات پاسخ دادی باید مدتی منتظر باشی تا متخصص ها پاسخت رو بدن. ما بهت تا 5 متخصص رو که پاسخ دادن نشون میدیم.

بررسی متخصصان

اطلاعاتی که به تو از متخصصان داده میشه شامل یه پروفایله که توش اطلاعات زیادی هستش. اگر روی دکمه پروفایل کلیک کنی، درباره ما، نمونه کار، رزومه ،پرسش و پاسخ، در صورت وجود نظر مشتری های قبلی متخصص و همچنین امتیاز اون رو مشاهده میکنی. در صورتی که اطلاعاتت از پروژه به حد کافی باشه متخصص تخمین قیمتی از پروژه بهت میده تا تصمیم برات ساده تر بشه. امکان تماس با متخصص هم از طریق صفحه چت ما و هم از طریق اطلاعات تماسی که بهت داده میشه برات فراهم شده. بعد از صحبت کردن با متخصص ها و مقایسه پروفایل هاشون باید یک نفر رو استخدام کنی. برای این کار روی باید دکمه استخدام در گوشه سمت چپ چت کلیک کنی.

استخدام

در پروسه انتخاب متخصص، انجام کار توسط متخصص و پرداخت هزینه از طرف تو، کارین هیچگونه دخالتی نداره و هیچ مسئولیتی چه نسبت به مشتری و چه نسبت به متخصص نداره.

اتمام استخدام و نظرخواهی

حواست باشه که پس از اتمام کار حتما بر روی گزینه اتمام استخدام در گوشه سمت چپ چت کلیک کنی، پس از این کار برات یه صفحه میاد که میتونی نظرت رو درباره متخصص بنویسی به اون امتیاز بدی. نظر تو به دوقسمت تقسیم میشه. قسمتی که فقط ما میبینیم و قسمتی که در صفحه متخصص نمایش داده میشه. نظر دادن تو بقیه مشتری هارو کمک میکنه تا بتونن تجربه های قبلی کار با متخصص مورد نظر رو بخونن و راحت تر تصمیم بگیرن. همینطور باعث میشه که متخصص ها اهمیت بیشتری بدن که کارشون به بهترین شکل انجام بشه.